Starptautiskais Valūtas fonds samazina Latvijas IKP izaugsmes prognozes

covid

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) samazinājis Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes prognozi šim un nākamajam gadam, liecina otrdien publiskotais SVF jaunākais pārskats par pasaules ekonomikas perspektīvām (“World Economic Outlook”).

Pārskatā SVF prognozē, ka Latvijas ekonomika šogad pieaugs par 1,2%, bet nākamgad – par 2,3%.

Aprīlī SVF prognozēja, ka Latvijas IKP šogad un nākamgad palielināsies attiecīgi par 1,7% un 2,4%.

Jaunākajās prognozēs teikts, ka inflācija Latvijā šogad un nākamgad gaidāma attiecīgi 1,4% un 2,2% apmērā. Pēc SVF aprēķiniem, bezdarba līmenis šogad būs 6,7% un nākamgad tas samazināsies līdz 6,5%, bet kārtējo maksājumu kontā šogad tiks reģistrēts deficīts 3,8% no IKP apmērā, bet nākamgad – deficīts 3,6% no IKP.

Lietuvā tiek prognozēts, ka IKP šogad palielināsies par 2,4%, bet nākamgad pieaugs par 2,6%. Inflācija Lietuvā šogad tiek gaidīta 0,9%, bet nākamgad – 2,4% apmērā, savukārt kārtējo maksājumu kontā šogad un nākamgad gaidāms pārpalikums attiecīgi 2,8% un 2,9% no IKP apmērā. SVF sagaida, ka bezdarba līmenis Lietuvā šogad būs 7,3%, bet nākamgad – 7,1%.

Igaunijā SVF šogad prognozē ekonomikas lejupslīdi 0,9% apmērā, bet nākamgad – ekonomikas pieaugumu 1,6% apmērā. Kā lēš SVF, inflācija Igaunijā šogad un nākamgad būs attiecīgi 3,4% un 2% apmērā. Kārtējo maksājumu kontā deficīts šogad tiek prognozēts 3,4% apmērā no IKP un nākamgad tiek sagaidīts tā kritums līdz 3,3% no IKP. Bezdarba līmenis Igaunijā, pēc SVF aplēsēm, šogad un nākamgad būs attiecīgi 7,5% un 7,1%.

Eirozonā kopumā SVF prognozē 0,8% IKP pieaugumu šogad, bet nākamgad tiek lēsta ekonomikas izaugsmes paātrināšanās līdz 1,2%.

Inflāciju 20 valstu veidotajā vienotās valūtas zonā SVF šogad un nākamgad sagaida attiecīgi 2,4% un 2% apmērā. Kārtējo maksājumu kontā šogad tiek prognozēts 2,6% no IKP pārpalikums, kas nākamgad saruks līdz 2,4%. Savukārt bezdarba līmenis eirozonā šogad būs 6,5%, gan nākamgad – 6,4%, lēš SVF.

Eiropas lielākajā ekonomikā Vācijā tiek prognozēts, ka IKP šogad saglabāsies nemainīgs, bet nākamgad tiek gaidīta 0,8% izaugsme.

SVF prognozē, ka Lielbritānijā šogad IKP pieaugs par 1,1%, un nākamgad izaugsmes temps būs 1,5%.

Tikmēr Ukrainā fonds šogad prognozē IKP kāpumu par 3%, kas nākamgad palēnināsies līdz 2,5%. Savukārt agresorvalsts Krievijas ekonomikā SVF prognozē 3,6% izaugsmi, bet nākamgad – kāpumu par 1,3%.

ASV ekonomikas izaugsmi SVF prognozē šogad 2,8%, bet nākamgad – 2,2% apmērā, savukārt pasaules otrajā lielākajā ekonomikā Ķīnā šogad tiek prognozēts IKP pieaugums par 4,8%, bet nākamgad – par 4,5%.

Pasaulē trešās lielākās ekonomikas – Japānas – IKP pieaugums šogad, kā lēš SVF, būšot 0,3%, bet nākamgad gaidāms IKP palielinājums 1,1% apmērā.

Pasaules ekonomikai kopumā SVF gan šogad, gan nākamgad prognozē izaugsmi 3,2% apmērā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

4 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Dore
Dore
1 mēn. atpakaļ

Novērtē taču šīs valdības spējas uz tautasaimniecības izaugsmi, to atpalicību ko tad tā prezidenta īpašā padome uzstāj nekompetences murgtspējas demo

ss2ds
ss2ds
2 mēnešus atpakaļ

Ko vinji tur saprot, mums te Latvijaa viens vieniigs veiksmes staasts, naudas tik daudz kaa veel nekad.

Browning 270 BLR
Browning 270 BLR
2 mēnešus atpakaļ

Kopprodukts, protams, samazināsies, bet derētu kaut kā paprasīt kompensāciju par sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju, vai ne? Netaisnīgi tak. Ja šādām sankcijām pievienojas, piemēram Luksemburga, Portugāle vai Malta, šiem tas neko nenozīmē. Toties valstīs, kuru ekonomika daļēji balstīta uz kaimiņiem, tā ir tāda kā pašnāvība. Piemēri nemaz nav tālu jāmeklē… Kaut vai tie paši daudzdzīvokļu māju lifti, lokomotīves…. Detaļas tā kā būtu jāmeklē Baltkrievijā. Un kad nu to nav? Sēdēt ar pliku pakaļu un plātīties jau visi māk ;-)

Ture
Ture
2 mēnešus atpakaļ

Kaut kā nepamatoti optimistisi, SVF te nav ierēķinājis padomju varu un nevadāmo kāri aizņemties uzblīdušās valst pārvaldes uzturēšanai