ECB: “Sberbank Europe” ir uz bankrota sliekšņa

Sberbank

Sankcijām pakļautās Krievijas valsts kontrolētās bankas “Sberbank” banku grupa Eiropā “Sberbank Europe” ir bankrota priekšā, jo noguldītāji no grupas bankām pastiprināti izņem naudu, liecina pirmdien publiskotais  Eiropas Centrālās bankas (ECB) paziņojums.

Tajā teikts, ka “Sberbank Europe”, kuras galvenā mītne atrodas Austrijā, un tās meitasbankas Horvātijā un Slovēnijā “piedzīvojušas būtisku noguldījumu aizplūšanu, ko izraisījusi ģeopolitiskās spriedzes ietekme uz to reputāciju”.

Pēc ECB vērtējuma, ‘Sberbank Europe” un tās meitasbankas Horvātijā un Slovēnijā “nespēj vai, iespējams, nespēs pildīt savas saistības, ņemot vērā to  likviditātes situācijas pasliktināšanos”.

“Sberbank Europe” ir arī meitasbankas Bosnijā un Hercegovinā, Čehijā, Serbijā un Ungārijā, taču uz tām neattiecas ECB tiešā uzraudzība. 

ASV saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā ceturtdien noteica sankicijas “Sberbank”, liedzot tai veikt transakcijas, izmantojot Savienoto Valstu finanšu sistēmu.

Turklāt sestdien Rietumvalstis vienojās atslēgt vairākas lielas Krievijas bankas no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT. Šo banku saraksts vēl nav publiskots, taču gaidāms, ka tajā būs arī “Sberbank”.

“Sberbank” ir lielākā banka Krievijā, 50%+1 akcija tajā pieder Krievijas valstij.

Maskavas birža pirmdien neatsāks darbu, paziņoja Krievijas centrāla banka, reaģējot uz Rietumvalstu ieviestajām sankcijām par Krievijas iebrukumu Ukrainā, ziņo CNN.

Tikmēr Kremlis paziņoja, ka Krievija izturēs sankcijas, bet Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien tiksies ar atbildīgām amatpersonām, lai apspriestu ekonomisko situāciju, ziņo AFP.

“Rietumvalstu sankcijas pret Krieviju ir smagas, taču mūsu valstij ir nepieciešamais potenciāls, lai kompensētu nodarītos zaudējumus,” paziņoja Kremļa runasvīrs Dmitrijs Peskovs.  

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vaņka
Vaņka

Spasība, Putler !

sveicieni no UA
sveicieni no UA

Kad atslēgs Krievijā un Baltkrievijā izdotās American Express, Visa un MasterCard kredītkartes, tad arī airu laivas airiem drugāniem vajadzēs sākt ar darbu pelnīt un no jahtas nokāpt. To jau viņiem nemaz negribas.

Mikimaus
Mikimaus

Skaisti, izraus naudu no šīs bankas un stieps uz mazākām bankām kam ir SWIFT, lielā banka bankrotēs, bet mazākām būs apkalpošanas problēmas, vispār haoss.