Augstos elektrības sadales tarifus iesaka pieņemt kā “jaunos normālos”

elektroapgade

Elektrības sadales un pārvades tarifu palielinājums nepatīkami pārsteidzis lielāko daļu mājsaimniecību, jo īpaši – privātmājās. Arī politiķi apšauba vairākkārtīgā sadārdzinājuma pamatotību, tomēr Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) uzsver – tarifa pārskatīšana plānota vien pēc pusotra gada, un vispirms iedzīvotājiem pašiem jāvērtē, vai tik jaudīgs pieslēgums nepieciešams, vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Salīdzinot ar iepriekšējo rēķinu, vairāk maksās praktiski visās mājsaimniecībās, bet skaitliski mazākais šis pieaugums ir dzīvokļos, kur 90% ir vienas fāzes pieslēgums un pieaugums ir vidēji par sešiem eiro. Privātmājās šādā situācijā ir vien trešā daļa īpašnieku, bet vēl trešdaļai rēķins augs par 12 līdz 15, un pārējiem – par vairāk nekā 18 eiro.

Daudziem tas nozīmē vairākkārtīgu tarifa pieaugumu, tomēr “Sadales tīkls” aicina procentus nerēķināt.

“Es aicinātu skatīties uz absolūtajām vērtībām, jo procenti izskan ļoti draudīgi, bet mēs šeit runājam par dažu eiro pieaugumu. Sadales tarifs nav palielināts kopš 2016. gada, un, lai arī uzņēmums šajā laikā ir samazinājis darbinieku skaitu par vienu trešdaļu, arī mūs ir skārusi vispārējā inflācija,” skaidroja valsts AS “Sadales tīkls” valdes locekle Kristīne Sarkane.

Mājsaimniecībām ar lielāko pieaugumu uzņēmums aicina pārskatīt pieslēguma jaudu – gan fāžu, gan ampēru skaitu. “Vai nepieciešams lielais ampēru skaits? Joprojām mums ir mājsaimniecības, kam ir 32, 40 ampēru pieslēgums. Un jāizvērtē, vai šāda pieslēguma jauda tiešām ir nepieciešama,” norādīja Sarkane.

Līdzīgu padomu dod arī regulators, vienlaikus aicinot izvērtēt, vai jaudīgāks pieslēgums nebūs nepieciešams nākotnē, iegādājoties, piemēram, siltumsūkni vai indukcijas plīti, jo jaudu samazināt var par brīvu, bet tās palielināšana ir maksas pakalpojums.

Vienlaikus SPRK Enerģētikas departamenta direktors Jānis Negribs atzina: “Šis ir jaunais normālais…” No tā ir arī ieguvēji, sacīja regulators – un tie ir lielie uzņēmēji. Tarifu atkal pārskatīt plānots tikai pēc pusotra gada.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Šveiks
Šveiks

Viss prasās pēc neatkarīgu augsta līmeņa speciālistu pārbaudes vai ST nes vai nenes spaiņos elektronus, jo citādi neviens neticēs SPRK apstiprinātiem tarifiem, sāks gribēt AST un ST pārveidi par bezpeļņas sabiedrībām. Ja ST nes spaiņos elektronus, tad tas ir par milzu maksu pasaulē jādemonstrē un nauda jānovirza budžetā.

a@a.lv

es esmu ārpus visa šitā bik – bet fundamentālais jautājums – kāpēc tik ievērojami mainās sadales tarifi? kas tieši tik ļoti mainās infrastruktūrā vai kādi darbi ir nepieciešami kas pamato tik krasas izmaiņas visiem?
Lūdzu nekomentēt par korupciju un “stulpo sajmu”, bet vairāk interesē fakti kas tieši pamato sadārdzinājumu pēdējos gados?

jenotība
jenotība

Ja neskatamies uz Sadales tīklu valdes algām un shēmām tad ir vēl daži iemesli. Piemēram tas ka nepieciešama peļņa no elektrības, lai varētu lāpīt caurumu budžetā. Ja palielinās nodokļus, tad pat vienotības vēlētājs sāks domāt, bet palielinot elektrības cenas jau vienotība tieši nav pie vainas. Tas tāds slēptais nodoklis. Arī tas ka valsts lielo uzņēmumu valdes locekļi no savām lielajām algām ziedo pie varas esošajām partijām. Tāpēc arī visādas vienotības neiebilst, ka valdes locekļiem kosmiskas algas, galvenais lai savējie cilvēki atrastos valdēs. Kādreiz kad par visu atbildēja Latvenergo un infrastruktūru uzturēja no ienākumiem par elektrību, tad elektrība bija lēta. Tad… lasīt vēl »

Mamzele Sarkane
Mamzele Sarkane

Darbinieku štatus jau ST ir samazinājuši, bet atlikušos izdzen kā dzimtcilvēkus, kuri pat nedrīkst iepīkstēties. Toties kādas algas tā valde sev uzskrūvējusi. Par ko? Tagad arī , darbinieki likvidē vētras postījumus, bet ko dara pasakaini atalgotā valde?

ak74
ak74

Pie velesanu urnas atceries – Karinja valdiiba ieliek padomes un valdes valsts kapitalsabiedribaas, taas ir valdoso partiju barotavas, taapeec arii neko daudz nedzird no Karinja un ministres, paaris burkshkji un ar to arii viss beigsies. Karinsh jau pie varas 20 gadus, ja gribas veel tad turpini balsot par tiem pashiem vai arii turpini nebalsot nemaz.

Gada glezna
Gada glezna

Vai tad jūs nezinat, ka elektrības vadus regulāri ir jāpulē? Pulēšana ir ļoti darbietilpīgs process. Īpaši sarežģīti ir pulēt sēžot kantora telpās , krāsojot un vīlējot nagus.