Tiesībsargs piekto reizi neierodas parlamentā; izskan bažas par “cīņu ar zaļo pūķi”

Jansons Juris

Tiesībsarga Jura Jansona atkārtotā neierašanās uz parlamentā, kur bija uzaicināts sniegt ikgadējo ziņojumu par cilvēktiesību situāciju Latvijā, radījusi neizpratni un satraukumu par augstās amatpersonas veselību ne tikai deputātu vidū, bet arī sabiedrībā.

Kā vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”, Jansons esot slims, kas oficiāli apstiprināts ar darba nespējas lapu. Tiesībsarga birojs apliecinājis, ka Jansons ir darba nespējā jau kopš pagājušās nedēļas, taču nav skaidrības, cik ilgi šāda situācija vēl var turpināties. Tomēr bažas rada tas, ka šī nav pirmā reize, kad viņš neierodas uz būtiskiem parlamenta pasākumiem.

Kā norāda deputāts Edmunds Zivtiņš (“Latvija pirmajā vietā”), ka šī bija jau piektā reize, kad Jansons neierodas Saeimā pēc uzaicinājuma saņemšanas. “Cilvēkiem jau visādi var būt ar veselību,” Zivtiņš gan piebilda.

Tostarp sabiedrībā virmo jautājums, cik ilgi šāda situācija var turpināties, un vai tiesībsargs vispār spēj pildīt amata pienākumus.

“Rīgā nevienam jau sen nav noslēpums, ka 92`000 eiro gadā saņemošais tiesībsargs tik ļoti draudzējas ar zaļo pūķi, ka pats Tiesībsarga biroju faktiski nevada jau daudzus gadus. Tiesībsarga biroju faktiski vada un lielu daļu dokumentus paraksta Saeimas neapstiprināts vietnieks,” vietnē X raksta Māris Sprūds.

“Bet aktīvi dzerošs tiesībsargs taču ir vislabākais tiesībsargu paveids pasaulē. Iedomājies, kas būtu, ja viņš reāli nodarbotos ar saviem pienākumiem, tāds čakars visiem. Jūs ar – it kā pieaudzis onkulis, bet tik vienkāršus jautājumus uzdot,” vienās domās ir Artūrs Zvejsalnieks tajā pašā vietnē X.

“A kā tas tā var būt, ka tu esi tiesībsargs, kod ne tikai dienām un nedēļām, bet arī mēnešiem un gadiem, neierodies vispār nekur, visi to zina, saņem n x K eiro mēnesī un nevienam varā vai medijos nerodas jautājumi?” neizpratnē ir Ēriks Stendzenieks.

Tikmēr Saeimas deputāti atzīst, ka situācija kļūst nepieņemama. Saeimas sekretārs Edvards Smiltēns (AS) uzsvēra: “Tā nav normāla situācija, kad parlaments aicina, bet tiesībsargs neierodas.” 

Savukārt Jānis Vitenbergs (NA) pauda: “Ja slimība ir nopietna un viņš neatgriezīsies, jādomā par citiem risinājumiem.”

Deputāts Edmunds Jurēvics (JV) atzina, ka būtu jāmeklē iespējas, kā rīkoties situācijā, ja amatpersona ilgstoši nevar veikt savus pienākumus. Tāpat Jana Simanovska (P) norādīja, ka Jansona darbā saskata “kritiskas iezīmes” un nepieciešama rīcība.

Jura Jansona pilnvaru termiņš beidzas 2025. gada martā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

1 Comment
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
NUJA
NUJA
1 m. atpakaļ

Labāka tiesībsarga mums nav bijis un nebūs, tāpēc jau visādi tomsoni un zivtiņi ēd Tiesībsargu nost bez sāls