Jūrmalā reģistrētais uzņēmums SIA “KLC group”, kas pieder Robertam Kalvem, 2024. gadā, neraugoties uz Eiropas Savienības (ES) sankcijām, eksportējis uz Krieviju Rietumos ražotas rūpnieciskās automatizācijas iekārtas 1,3 miljonu ASV dolāru vērtībā, vēsta izdevums “The Insider”.
Iekārtas, tostarp “Siemens”, “Schneider Electric”,” Rockwell Automation”, “Intel” un citu uzņēmumu komponentes esot pārdotas starpniekiem, kas tās piegādātāja uzņēmumiem, kuri izpildīja Krievijas valsts aizsardzības pasūtījumu.
Piegādāti “Siemens”, “Wago Kontakttechnik”, “STM Products” rūpniecības automatizācijas vadības paneļi, “Weidmuller Interface”, “Staubli Electrical Connectors”, “TE Connectivity”, ODU, “Harting Electric” savienotājierīces, “Fratelli Giacomello”, “Schneider Electric Industries” un “Pilz” komutācijas iekārtas.
Tāpat piegādātas “Rockwell Automation”, “Phoenix Contact” rūpnieciskās automatizācijas sistēmas, “Rittal”, “Abb Stotz-Kontakt” un “U.I.Lapp” kabeļi, “Endress + Hauser” un “IFM Electronic” mērinstrumenti, “Wenglor Sensoric” tālmēri, “Vishay Intertechnology”, “Abb” un “Siba” elektrisko ķēžu aizsardzības iekārtas.
Saskaņā ar dokumentiem sūtījumi gājuši caur Kazahstānu un Kirgizstānu, un par importētājiem tika norādītas firmas “Tradeexpert”, “Kompaņija Elektroniks” un “Protorg”, kas deva pasūtījumus eksporta-importa operācijām. Tomēr faktiskie pircēji bijuši divi saistīti uzņēmumi – ITC un “ITC-Project”, noskaidroja “The Insider”.
Dokumentos kā piegādes saņemšanas vieta bieži vien ir minēta Viļņa, taču ir atrodama arī Drēzdene un Stambula. Tomēr saņēmēji bija Krievijas uzņēmumi, kas saistīti ar militārajiem un rūpniecības ražojumiem.
Datus par gala saņēmējiem apstiprina arbitrāžas lietu materiāli, kuros minētas piegādes no uzņēmumiem ITC un “ITC-Project”, kas sadarbojās ar “KLC group”. Šie uzņēmumi aktīvi piedalās tiesvedībā Krievijā, un, izmantojot tās dokumentus, bijis iespējams daļēji atklāt piegādes ķēdi.
Piegādes dažādos 2022.-2024. gada periodos veiktas Čeļabinskas radiorūpnīcai “Polet”, kurai ITC piegādāja preces valsts aizsardzības pasūtījuma izpildei, uzņēmumam “Zaslon”, kas cita starpā saņēma “Intel” mikroshēmas, par kurām tiesā tika konstatēts, ka tās ir lietotas, Severskas cauruļu rūpnīcai, Taganrogas metalurģiskajai rūpnīcai un kompānijai “Lanit-Nord”, kurai ITC piegādāja slēdžus.
“The Insider” nav izdevies iegūt komentāru no “KLC group”.
Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “KLC group” reģistrēta 2021.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Kalve.
“KLC group” 2023. gadā strādāja ar 5,167 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 4,3 reizes vairāk nekā 2022. gadā, bet kompānijas zaudējumi pieauga vairākkārt un bija 385 668 eiro. Finanšu rādītāji par 2024. gadu vēl nav publiskoti.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Nedapistās šmaras.
Es pieņemu, ka Kalve ir jau saņēmis vai tuvā nākotnē saņems piemērotu sodu.
A tiesa jau bija?
Vismaz kādam šeit ir smadzenes….
Nu tam uzņēmumam būs krusts pāri un īpašnieks varbūt sēdēs cietumā. Žēl, ka nav vairs iespēja ieslēgt siekstā un izstādīt Doma laukumā.
Tu pats tur vari sēdēt, tad nebūs jāžēlojas.
kur drosiibas speeki, izmekleetaaji, kratiisanas ? Ups, mangaana Ruudis klusi seezh stuurii un smiiknjaa, kaa taads Prusaks…
Kratīt un iebrukt maskās ar automātiem māk tur kur vajadzīgs lielāks troksnis. Šeit īsti šo afišēt negribēja.