Ģenerālprokuratūrā reorganizēta 2021.gadā izveidotā Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļa, līdz ar to reorganizācija šogad kopumā skārusi jau vairākas Ģenerālprokuratūras nodaļas.
Optimizēšanas rezultātā tiek reorganizēta Ģenerālprokuratūras struktūrvienība – Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļa, kurā bija piecas amata vietas – virsprokurors un četri prokurori.
Jau vēstījām, ka ģenerālprokurors Juris Stukāns plāno likvidēt nodaļu, kurā strādāja par viņa likumpārkāpumiem trauksmi cēlusī prokurore Viorika Jirgena, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.
Stukāns iepriekš klāstīja, ka Jirgenas pārstāvētajā Ģenerālprokuratūras Korupcijas koordinācijas nodaļā esot zema noslodze un neesot jaunu lietu, vēsta raidījums.
Prokurorei izdegšanas dēļ kopš janvāra noteikta darba nespēja.
Prokuratūrā nodaļas likvidāciju skaidro ar nolūku nodrošināt racionālu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu, efektīvāku prokuroru darba koordinēšanu, kā arī vienmērīgāku prokuroru darba slodzes sadalījuma radīšanu, veicot prokuroru darba prioritāšu izvērtēšanu, pēc kuras konstatēta nepieciešamība optimizēt Ģenerālprokuratūras struktūrvienību darbu.
Visiem reorganizētās struktūrvienības prokuroriem tiek piedāvāts amata pienākumus turpināt pildīt citās struktūrvienībās. Četras amata vietas izveidotas Ģenerālprokuratūras Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā, savukārt viena amata vieta – Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrā nolūkā vēl vairāk stiprināt šīs prokuratūras struktūrvienības kapacitāti cīņā ar amatpersonu noziedzīgiem nodarījumiem.
Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļu līdz 21.maijam turpinās vadīt virsprokurors Māris Leja, kurš ir apstiprināts Augstākās tiesas senatora amatā, savukārt līdz 2.jūnijam, kad struktūrvienība tiek reorganizēta, virsprokurora pienākumus pildīs nodaļas prokurors Ando Skalbe.
Arī viņam pēc nodaļas reorganizācijas amata pienākumus ir piedāvāts pildīt Ģenerālprokuratūras Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā.
Ģenerālprokuratūrā divas struktūrvienības – Prokuroru funkciju īstenošanas un koordinācijas nodaļa un 2021.gadā izveidotā Krimināltiesiskā departamenta Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanas koordinācijas nodaļa.
Arī tas darīts nolūkā nodrošināt racionālu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu, efektīvāku prokuroru darba koordinēšanu, kā arī lai radītu vienmērīgāku prokuroru darba slodzes sadalījumu.
Reorganizēto struktūrvienību prokuroriem tika piedāvāts amata pienākumus turpināt pildīt attiecīgi Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Personu un valsts tiesību aizsardzības koordinācijas nodaļā un Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā.
Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanas koordinācijas nodaļu iepriekš vadīja virsprokurors Juris Juriss, kurš patlaban karjeru turpina Satversmes tiesas tiesneša amatā.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!