Vairāki simti viesmīlības nozares pārstāvju pie Saeimas šodien aicināja sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem piemērot pievienotās vērtības nodokļa samazināto likmi 12% apmērā.
Uz plakātiem piketētāju rokās varēja lasīt tādus saukļus, kā “Pārāk lieli nodokļi – tukši logi!”, “Mēs vēlamies ēdināt visus, nevis nosmakt zem nodokļu parāda sloga!”, “Ēdināšanas nozare nav Excel tabula!”, “Ēdināšanas nozare ir valsts vizītkarte tūristiem – nenogalini to!”, “Nenogalini ēdināšanas nozari – samazini PVN!”, “Gribam dzīvot un strādāt Latvijā!”.
Protesta akcija norisinājās no plkst.10.30 līdz 12.30 un bija daļa no Baltijas valstu viesmīlības nozares kopīgās iniciatīvas, kuras mērķis bija pievērst uzmanību nozares problēmām, stiprināt tās ilgtspēju un konkurētspēju. Līdzīgi piketi vienlaicīgi notika arī Lietuvā un Igaunijā.
PVN samazinātās likmes ieviešana palīdzētu nozares stabilitātei un veicinātu nodarbinātību, investīcijas, kopējo ekonomikas izaugsmi un ēnu ekonomikas samazināšanu, uzskata Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) prezidents Andris Kalniņš. Viņš uzsver, ka viesmīlības nozare ir būtiska Latvijas tautsaimniecībai un tās nākotne ir cieši saistīta ar taisnīgu nodokļu politiku.
Pikets tika plānots vairākus mēnešus kopā ar Baltijas kolēģiem, un jau iepriekš bija notikušas tikšanās ar Saeimas frakcijām un ministriem, kā arī savākti vairāk nekā 12 000 paraksti par PVN samazināšanu. Tomēr iniciatīva līdz šim nav izskatīta pēc būtības, tāpēc bija nepieciešams publiski paust neapmierinātību, norādīja Kalniņš.
Protestā piedalījās LVRA, LRB, Latvijas Bāru asociācijas, Latvijas Bārmeņu federācijas un Latvijas Vīnziņu asociācijas pārstāvji un atbalstītāji.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!