SVF: Mākslīgais intelekts ietekmēs gandrīz 40% darbavietu pasaulē

Mākslīgais intelekts ietekmēs 60% darbavietu attīstītajās tautsaimniecībās, intervijā ziņu aģentūrai AFP pavēstīja Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristalina Georgijeva.

“Attīstītajās tautsaimniecībās, daļā attīstības tirgu, tiks ietekmēti 60% darbavietu,” sacīja Georgijeva svētdien publicētajā intervijā. “Attīstības tirgos kopumā ietekmēto darbavietu skaits būs 40%, bet zemu ienākumu valstīs 26%.”

Viņa atsaucās uz SVF ziņojumu, kurā teikts, ka kopumā mākslīgais intelekts ietekmēs gandrīz 40% darbavietu pasaulē.

Fonds skaidro, ka pusi no šīm darbavietām mākslīgais intelekts ietekmēs negatīvi, bet pārējās darbavietas patiesībā varētu gūt labumu no produktivitātes uzlabojumiem, pateicoties mākslīgajam intelektam.

“Jūs varētu zaudēt savu pašreizējo darbavietu, kas nebūtu labi, taču mākslīgais intelekts var arī atbalstīt jūsu darbu, tāpēc jūs patiesībā kļūtu produktīvāki un jūsu ienākumi palielinātos,” norāda Georgijeva.

Lai gan sākotnēji mākslīgajam intelektam būs mazāka ietekme uz attīstības un jaunattīstības valstīm, ir arī mazāk ticams, ka tās gūs labumu no šīs jaunās tehnoloģijas priekšrocībām, skaidro SVF.

“Tas varētu saasināt digitālo plaisu un ienākumu atšķirības starp valstīm,” teikts fonda ziņojumā, piebilstot, ka vecāka gadagājuma darba ņēmēji, visticamāk, būs neaizsargātāki pret mākslīgā intelekta radītajām pārmaiņām.

SVF gan saskata iespēju izstrādāt politikas stratēģiju, lai palīdzētu risināt šīs problēmas, AFP sacīja Georgijeva.

“Mums ir jākoncentrējas uz to, lai palīdzētu jo īpaši zemo ienākumu valstīm rīkoties ātrāk, lai spētu izmantot iespējas, ko sniegs mākslīgais intelekts,” viņa sacīja. “Citiem vārdiem sakot, pieņemiet to, jo tas tuvojas. Jā, mākslīgais intelekts ir nedaudz biedējošs. Bet tā ir arī milzīga iespēja ikvienam.”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

1 Comment
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Gada glezna
Gada glezna
9 mēnešus atpakaļ

Ņemot vērā Namsones debilizācijas projektu “skola 2030”, ko atbalsta vesela virkne nejēgu, kas piesūkušies šim projektam, STEM priekšmetu apguve faktiski tiek likvidēta. Skola nenes atbildību par brāķa produkcijas izlaidi (galvenais ir iekļaujošā izglītība un kompetences kaut kādu žurnālistu un vārtrūmes juristu izpratnē). Tā rezultātā augstskolas saņem nesagatavotu materiālu (studentus), kurus pēc plānprātīgā Boloņas procesa jāapmāca 3 gados (ņemot vērā brāķa produkciju, lai sasniegtu speciālista līmeni vajadzētu nevis no 4 gadīgas bakalaura izglītības pāriet uz 3 gadīgo, bet gan pāriet uz 5 gadīgo). Un te nu mēs nonākam pie mākslīgā intelekta: mežonim iedod fotoaparātu ar teleobjektīvu un šis mežonis sūdzas, ka… lasīt vēl »