Mediķi ar bažām seko ziņām no Eiropas, kur strauji kāpj Covid-19 inficēto skaits. Jau gandrīz droši var teikt, ka pēc gripas epidēmijas, kas plosīsies vismaz mēnesi, var sagaidīt arī Covid-19 epidēmiju, vēsta LTV Ziņas.
Lai gan Covid-19 omikrona paveids ir mazāk bīstams un liela daļa iedzīvotāju saņēmuši visas nepieciešamās vakcīnas, infekcija neatkāpjas. Turklāt Ziemassvētki un daudzie pasākumi ģimenes un draugu lokā vīrusa izplatību tikai paātrina.
“Es domāju, ka gripas vīrusa pīķi mēs sagaidīsim īsi pirms un pēc Jaungada. Tomēr vēl aizvien bažīgus dara kovida izplatība. Mēneša beigās mēs varētu piedzīvot ļoti lielu kovida izplatības pieaugumu, kas ietekmēs slimnīcu spējas ārstēt pacientus,” sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.
Viņa arī aicināja – “slimiem apkārt nav jāstaigā”. “Ja nepieciešamība doties uz pasākumiem, brīvprātīgi lietojiet maskas. Un noteikti vakcinēties, pret kovidu to vēl var darīt, lai tad, kad saslimstības līkne būs pīķī, vismaz vakcīna var pasargāt no smagākas slimības gaitas,” sacīja Cipule.
Jāatgādina, ka jau tagad slimnīcās paralēli gripas pacientiem ieved aizvien jaunus Covid-19 inficētos. Smaga slimības gaita ir vecākiem cilvēkiem, kuriem ir kāda hroniska kaite, piemēram, diabēts vai sirds slimība. Katrs piektais laboratoriski testētais ir Covid-19 pozitīvs.
Kā zināms, kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.
Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.
Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsākās straujāks izplatības pieaugums. To saistīja ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Augusta beigās tika ziņots, ka Covid-19 saslimstības pacēlums ir pagājis gan Eiropā, gan Latvijā. Septembra vidū bija vērojams saslimstības pieaugums, bet oktobra vidū saslimstība atkal samazinājās.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Avots: LTV Ziņas
Riebjas man tā Cipule. Par maz nobarojusies, cer vēl uz sērgas rēķina nopelnīt
IETEKMEES SLIMNIICU SPEEJU AARSTEET PACIENTUS…. Aarstee nevis slimniica vai gulta, bet ga aarsts, vai ne? Un vinjiem jaasanjem pienaaciigs atalgojums, kura nav. Te pie vainas nav ne Omikrons, ne Asterikss, ne Obelikss, ne Belcebuls galu galaa. Jaasauc pie atbildiibas VM zaglji, ieliktenji slimniicu valdees un taa Jeekaba ielas tukshpirdeeju varza kaa taada… ;-)
Aha… ietekmees slimniicu speeju aarsteet pacientus… Shitaadu speeju sen jau nav, un ne jau kaut kaads Omikrons tur vainojams. Te jaasauc pie atbildiibas Jeekaba ielas tukshpirzhu banda
Es ceru ka nākamais rindā būs treknu kropļu nosprāgšanas vilnis.
Masiere Cipule ir gudra.
Bet kurš muļķis to nezin ?
Manā paziņu lokā slimo tikai vakcinētie, nesen vieni vecāki savu bērnu pret gripu novakcinēja, pēc nedēļas puika saslima smagā formā ar gripu un plaušu karsoni. Vispār ārsti uzņēmās kādu atbildību vai nauda galīgi prātu aptumšojusi.
Jāļau tak arī citiem nopirkt gultas pa 600 štukām. Vēlēšanas nav aiz kalniem, jāsāk pirkt balsis
Bļāviens! Mans ies garām iespēja kaut ko nozagt un uzvārīties. Ē ē ēēē, u u purkš āāā