Kādēļ aiz lidmašīnām veidojas baltas svītras?

lidmašīna

Pēdējā laikā debesīs bieži redzamas baltas lidmašīnu “astes”, kuras pret C-19 vakcīnām noskaņotie enerģiski sludina kā “ķīmijas kaisīšanu” vai vēl trakāk, “vīrusa izplatīšanas” rīku.

Civilās Aviācijas aģentūra skaidro, kas ir debesīs redzamās baltās svītras aiz lidmašīnām, un uzsver, ka tās nerada apdraudējumu apkārtējai videi vai cilvēkiem.

Debesīs aiz lidmašīnām redzamās baltās sliedes ir pār Latviju tranzītā lidojušo gaisa kuģu dzinēju atstātās inversijas gāzu sliedes. Šo parādību sauc arī par gaisa kuģa dzinēju atstāto kondensācijas taku, kas ir normāla un aviācijā ierasta parādība.

Inversijas gāzu sliedes baltā krāsā veidojas, gaisa kuģim lidojot desmit un vairāk kilometru augstumā (tuvu vai virs tropopauzes), kur ārēja gaisa temperatūra ir kļuvusi konstanti nemainīga  un ir mīnus 57 grādi pēc Celsija. Ūdens tvaikiem sasalstot, veidojas inversijas gāzu sliede, kas parasti pēc neilga laika izgaist un līdz zemes virsmai nenonāk. Inversijas gāzu sliežu lielums un forma ir atkarīgs no gaisa mitruma un vēja virziena šajā kreisēšanas lidojumu augstumā, tādēļ katrā reizē šīs sliedes izskatās dažādas (plašākas, šaurākas utt.).

Atgādinām, ka Latvijas gaisa telpā lidojošiem gaisa kuģiem ir kategoriski aizliegts izsmidzināt (izliet) jebkādus šķidrumus vai izmest jebkādus priekšmetus, ja gaisa kuģa ekspluatants nav saņēmis īpašu valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” atļauju šādu darbību veikšanai saskaņā ar 2018. gada 3. jūlija Ministru kabineta noteikumiem Nr. 394 “Speciālo aviācijas darbu veikšanas kārtība”.

Informējam, ka debesīs redzamās baltās svītras aiz gaisa kuģiem nerada apdraudējumu apkārtējai videi vai cilvēkiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: caa.gov.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments