Saistībā ar jebkāda viltota Covid-19 sertifikāta uzrādīšanas faktu SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca”, kurā 20. oktobrī mūžībā devās kādreizējais Centrālās Vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars, nav vērsusies tiesībsargājošās institūcijās, informē portāls “Delfi”, atsaucoties uz informēja slimnīcas vadītāja un valdes locekļa Kārļa Smilgas sniegto informāciju.
Kā jau rakstījām, TV3 Ziņas piektdien, atsaucoties uz redakcijas rīcībā esošu informāciju, paziņoja, ka mediķi gatavojoties vērsties pie likumsargiem par kāda pret Covid-19 it kā vakcinēta pacienta nāvi. Notikušā apstākļi liecinot, ka mirušais patiesībā nebija vakcinēts. Raidījumā izskanēja, ka viltotā sertifikāta uzrādītājs bijis no inficēšanās ar Covid-19 mirušais bijušais CVK vadītājs Arnis Cimdars. Tāpat viltotu sertifikātu tajā pašā medicīnas iestādē esot uzrādījis vēl kāds Cimdara ģimenei tuvs cilvēks, kurš šobrīd reanimācijā cīnoties par savu dzīvību.
“Jelgavas pilsētas slimnīca” vadītājs portālam “Delfi” apstiprinājis, ka Cimdars slimnīcā iestājies 5. oktobrī un miris 20. oktobrī. Uz citām ārstniecības iestādēm minētajā periodā nav pārvests.
Slimnīcas pārstāvis norādījis, ka attiecībā uz pacientu datiem ir piemērojams Pacientu tiesību likuma 10. pants, kas nosaka, ka informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu pacientu, ir aizsargājama saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzību regulējošiem normatīvajiem aktiem. Šajā gadījumā informācija par pacienta diagnozi un informācija par šī pacienta ārstniecības iestādēm ir attiecināma uz identificētu informāciju. Šī paša panta 3. punkts noteic, ka iepriekšminētā informācija nav izpaužama arī pēc pacienta nāves. Tas šajā gadījumā ir attiecināms uz Cimdaru, tāpēc, ievērojot likuma un Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti, “Jelgavas pilsētas slimnīcai” neesot tiesību sniegt plašāku informāciju, vēsta portāls Delfi, atreferējot slimnīcas vadītāja teikto.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!