Prokuratūra nesen strādāt sākušajai Ekonomisko lietu tiesai (ELT) nodevusi otro digitālās televīzijas krimināllietu, kurā apsūdzēti ekspolitiķi Andris Šķēle un Ainārs Šlesers.
Prokurors Monvīds Zelčs skaidroja, ka lieta nodota ELT atbilstoši spēkā esošajām Kriminālprocesa likuma normām. Kā zināms, ELT kompetencē ir izskatīt krimināllietas par noziedzīgiem nodarījumiem, kas paredzēti vairākās Krimināllikuma normās, tostarp par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.
Tāpat ELT izskata krimināllietas, ja persona saukta pie kriminālatbildības par vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem, no kuriem smagākais vai kāds no smagākajiem noziegumiem ir piekritīgs izskatīšanai šai tiesai. ELT darbu sāka šogad 31.martā.
ELT neviens no tiesnešiem agrāk nav strādājis par tiesnesi.
Vaicāts vai nav bažas par tiesas pieredzes trūkumu šāda apjoma krimināllietas izskatīšanai un pieredzes trūkuma atsaukšanos uz nākotnē gaidāmo spriedumu, Zelčs atbildēja, ka rīkojies atbilstoši likumam un paļaujas uz tiesas kompetenci.
Zelčs arī apliecināja, ka neviens no apsūdzētajiem neatsaucās uz iespēju kriminālprocesu pabeigt ar vienošanos par sodu.
Apsūdzētas deviņas personas
Kā zināms, minētajā kriminālprocesā kopumā par krāpšanu lielā apmērā un organizētā grupā apsūdzētas deviņas personas – bijušais premjers Andris Šķēle, bijušais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers, bijušais SIA “Tet” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, bijušais Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Nils Freivalds, bijušais Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Lauris Dripe. Apsūdzēti ir arī “Lattelecom” (“Tet”) tā laika komercdirektors Jānis Ligers, Biznesa daļas vadītājs Toms Ābele, Biznesa atbalsta daļas vadītājs Toms Meisītis un bijušais uzņēmuma “Hannu Digital” valdes loceklis Gintars Kavacis.
Apsūdzības celtas pēc Krimināllikuma pantiem par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, proti, darbībām saistībā ar 2008.gadā Satiksmes ministrijas rīkoto konkursu TV programmu zemes apraides nodrošināšanai ciparformātā un uz tā pamata starp SIA “Tet”, SIA “SIA Hannu Digital” un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” noslēgtajiem līgumiem, paziņojumā presei raksta prokuratūra.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Avots: jauns.lv
Brīnos, ka neviens nav atsaucies priekšlikumam vienoties par sodu. Kad informācija izskanēja publiskajā telpā, abi oligarhi bija sašutuši par notikušo, bet izmantot iespēju ātri visam pielikt punktu neizmantoja. Tiešām dīvaini. Vēl jo vairāk, ja tepat acu priekšā Lembergs, kura lieta arī vilkās pirmajā instancē bezgalīgi un iznākums vienalga ir tāds, kāds tas ir. Varbūt ĀŠ kvadrāts cer uz tiesnešu pieredzes trūkumu? Taču ir jau vēl divas instances. Vai tiešām kā Lembergs abi gatavi atlikušo mūža daļu gatavi pavadīt tiesājoties?
Puslīdz droši var prognozēt, ka ja vien tas būs Š&Š labākajās interesēs, tad advokāti novilcinās šo lietu līdz bezgalībai uz vairākiem gadiem. Tāpat kā tas notiek Sprūda lietā. Ja pat tiesnesis ar stāžu nevar ātri izskatīt lietu, ko tad sagaidīt no ELT? Bail pat iedomāties. Bet intriga ir dzimusi. Var likt likmes, veidot TV šovus utt.
Tas jau arī bija bordānisma mērķis – radīt kaut ko īpašu, kas neko nevar izdarīt. Tur jau visi divaš -trijaš vietās strādā un tad kā stundenieki kaut ko kaut kā. IZlaidīs cauri pareizos cilvēkus un tādējādi legalizēs stāvokli. Smalki, par pārak gudri priekš JKP šļuras