Tiesu varu diskreditējošā prokurora Cinkmaņa izglītības vērtēšanai izveidota vēl viena darba grupa

Uldis Cinkmanis

Kārlis Seržants, Jauns.lv

22. februārī sasauktās Juridiskās fakultātes domes sēde, kas bija veltīta Ģenerālprokuratūras prokurora Ulda Cinkmaņa plaģiātisma izvērtēšanai bakalaura un maģistra darbos, beigusies ar vēl vienas speciālas darba grupas izveidošanu. Pieciem prominentiem juristiem nu būs jāsagatavo lēmuma projekts ar atbildi – vai prokuroram būtu anulējams augstākās izglītības diploms.

Domes sēdes vienā daļā, kurā piedalījies un paskaidrojumus sniedzis arī pats Uldis Cinkmanis, kā ziņotāja par darbu izvērtēšanas komisijā konstatēto uzstājusies Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes Valststiesību katedras docente, Augstākās tiesas senatore Jautrīte Briede. Ziņojumā nepārprotami ir secināts, ka Cinkmaņa bakalaura darbs ir neapšaubāms plaģiāts, līdz ar ko tas atzīstams par nederīgu un ir atsaucams. Maģistra darbā arī ir konstatēti būtiski trūkumi, taču, ņemot vērā, ka to pētījuši juristi, nevis angļu valodas speciālisti, nav īpaši meklēts, ko un cik Cinkmanis ir bez atsaucēm pārtulkojis no ārzemju avotiem, tapis zināms portālam Jauns.lv

LU Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa Jauns.lv apstiprināja, ka šāda darba grupa patiešām ir izveidota – tas gan ir noticis domes sēdes slēgtajā daļā, tāpēc dalībnieku vārdus viņa atklāt nevarot.

Pēc Jauns.lv rīcībā esošās neoficiālas informācijas, darba grupā piedalās vairāki LU Juridiskās fakultātes mācībspēki, tostarp trīs katedru vadītāji – Tiesību un vēstures zinātņu katedras vadītājs Jānis Pleps, juridisko zinātņu doktors Ringolds Balodis, asociētais profesors Edvīns Danovskis, Starptautisko un Eiropas zinātņu katedras vadītājs Arnis Buka, kā arī juridiskās fakultātes prodekāne un Valststiesību zinātņu katedras vadītāja, profesore Annija Kārkliņa. Visi viņi, ievērojot ierobežotas pieejamības statusu, no komentāriem atturējās.

Gala lēmumu šajā jautājumā jebkurā gadījumā būs jāpieņem Juridiskās fakultātes domei aizklātajā balsojumā.

Par ko ir stāsts?

Pirmo reizi informācija par iespējamo plaģiātismu Jauns.lv rīcībā kopā ar nelieliem materiālu fragmentiem nonāca jau pagājušās vasaras beigās – vēl pirms komisijas izveidošanas universitātē. Toreiz Jauns.lv vērsās ar vairākiem jautājumiem Ģenerālprokuratūrā, informējot, ka portāla rīcībā nonākušas ziņas, kādam informācijas avotam apgalvojot, ka prokurors Uldis Cinkmanis savā 2008. gada bakalaura darbā “Valsts probācijas dienesta uzraudzība pār nosacīti notiesātajām personām” ir nodarbojies ar plaģiātismu, iespējams, ka pat apmērā līdz 80%. Tostarp viņš bez atsaucēm esot izmantojis arī savas kolēģes, prokurores Viktorijas Šumskas 2005. gada maģistra darbu “Probācijas nozīme soda noteikšanā un izpildē”. 

Toreiz ar ģenerālprokuratūras preses sekretāres Lauras Majevskas starpniecību Jauns.lv saņēma šādu atbildi: “U. Cinkmanis norāda, ka bakalaura darbu aizstāvēja 2008. gadā, par to saņemts pozitīvs vērtējums un tas nav atzīts par plaģiātu. Tajā gadā jau bija pretplaģiātisma programmas, kas ļauj izdarīt secinājumus – ja viņa darbs būtu plaģiāts, tad tas tiktu konstatēts jau Latvijas Universitātē. Prokurore Viktorija Šumska ar U.Cinkmaņa bakalaura darba saturu nav iepazinusies, līdz ar ko komentēt šos apgalvojumus nekādā veidā nevar.”

Tiesu varu diskreditējošā prokurora Ulda Cinkmaņa “augstie” ētikas principi aprakstīti iepriekš, bet spilgtākie momenti skatāmi video zemāk.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments