Saeima atbalsta JKP priekšlikumu atļaut militārajā dienestā uzņemt arī sodītus Latvijas pilsoņus

Juris Rancāns
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP)

Saeima ceturtdien, 11. februārī, trešajā lasījumā atbalstīja Militārā dienesta likuma un Latvijas Republikas Zemessardzes likuma grozījumus, kas paredz samazināt nosacījumus uzņemšanai militārajā dienestā un zemessardzē, informēja Saeimas Preses dienestā.

“Līdz šim noteiktās prasības uzņemšanai militārajā dienestā un zemessardzē pārsniedza tās, kas noteiktas likumā “Par valsts noslēpumu” attiecībā uz to, lai persona varētu saņemt pieeju valsts noslēpumam. Tādēļ bija nepieciešams lemt par to samērību.

Mūsu interesēs ir tas, lai vairāk cilvēku varētu dienēt,” iepriekš norādījis par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (Jaunā konservatīvā partija).

Noteikts, ka aizsardzības ministra izveidota komisija varēs atļaut pieņemt militārajā dienestā par tīšu noziedzīgu nodarījumu vai par valsts noslēpuma izpaušanu aiz neuzmanības sodītu Latvijas pilsoni, kas par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem notiesāts, atbrīvojot no soda, vai kriminālprocess pret to izbeigts uz nereabilitējoša pamata.

Tas būs iespējams gadījumā, ja nav izdarīts tīšs smags vai sevišķi smags noziegums un sodāmība ir dzēsta vai noņemta vai pēc nolēmuma par kriminālprocesa izbeigšanu uz nereabilitējošā pamata ir pagājuši ne mazāk kā pieci gadi. Ministru kabinets noteiks kārtību, kādā aizsardzības ministra izveidotā komisija izvērtēs minētās atļaujas sniegšanu.

Militārajā dienestā nevarēs iesaukt un pieņemt Latvijas pilsoni, kura iesaukšana un pieņemšana dienestā neatbilst nacionālās drošības interesēm saskaņā ar Militārās izlūkošanas un drošības dienesta atzinumu.

Saeima trešajā lasījumā atbalstīja līdzīgas izmaiņas arī Latvijas Republikas Zemessardzes likumā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

6 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Frīda
Frīda
3 gadus atpakaļ

Vienkāršai lielgabalu gaļai noderēs arī zeki !

Plintniece
Plintniece
3 gadus atpakaļ

Kā gan bandītiem var ņeļaut atkal tikt piestroķa? Neuzturēt projesionālās prasmes? Kompetenci!!! Šuplinskas reveolucionārām pārmaiņām vajag taču savu gvardi!

Dabrs
Dabrs
3 gadus atpakaļ

Savdabīgs domu gājiens. Manuprāt, nepareizs. Ja grib, lai vairāk vīru iet zemessardzē un aktīvajā dienestā, drīzāk ir jāparedz kaut kādi atvieglojumi – brīvdienas, nodokļus, nodevas. Vienkārši panāciet pretī tiem cilvēkiem, kurus vēlaties piesaistīt, nevis nolaidiet latiņu un atveriet durvis visādiem tipāžiem.

Andrīts
Andrīts
3 gadus atpakaļ
Reply to  Dabrs

Vēl būtu variants, ka notur esošos, lai tik daudz neiet prom.

Tādas tās lietas
Tādas tās lietas
3 gadus atpakaļ

Tādus vajag, lai pie vajadzības būtu kas šauj pa “savu” tautu. Laiki mainās.

Horus
Horus
3 gadus atpakaļ

Pat padomju impērijā zekus neņēma dienestā.