Norit spraigs darbs pie “digitāla rīka” ieviešanas, ar kuru kontrolēt iedzīvotāju pašizolāciju

Sandis Ģirģens

Iekšlietu ministrija (IeM) aktīvi turpina darbu pie viedierīcēm paredzētas “digitāla rīka” ieviešanas, ar kuru valsts kontrolētu vai iedzīvotāji ievēro pašizolācijas un karantīnas prasības.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) jau 17.martā vēl pirms tam, kad valdība bija noteikusi daudz stingrākas ārkārtējās situācijas aizliegumus un ierobežojumus, atzina, ka viņš uzņēmies iniciatīvu ieviest “Covid-19 lietotni”, kas varētu palīdzēt kontrolēt, vai cilvēki, kam tas nepieciešams, ievēro valdības noteikto 14 dienu pašizolāciju.

1.aprīlī ministrs Latvijas televīzijas raidījumā “Tieša runa” atzina, ka IeM un Valsts drošības dienests sadarbojas ar attiecīgu digitālu rīku izstrādātājiem no ārvalstīm. Viņš gan vērsa uzmanību, ka šāda rīka ieviešana “nav ātrs divu, trīs dienu process”.

Ministra padomniece Beata Jonite norādījusi, ka ministrs patlaban nevarot atklāt vēl konkrētākas detaļas par paredzēto digitālo rīku, taču pie tā ieviešanas darbs turpinoties.

Ģirģena pieminētajā Valsts drošības dienestā komentārus par IeM plānu nesniedz.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 2000 eiro.

VP pēc Slimību profilakses un kontroles centra pieprasījuma varēs pieprasīt un elektronisko sakaru komersanti sniegt informāciju par konkrētu personu telefona numuru un abonenta atrašanās vietu, ja attiecīgajai personai var būt noteikts inficētas personas vai kontaktpersonas statuss.

Līdzīga kārtība par mobilā telefona atrašanās vietu jau darbojās arī vēl pirms Covid-19 krīzes, kad, piemēram, policijai vajadzēja atrast mežā pazudušas personas vai veikt izmeklēšanu.

Saņemtos datus nodos Slimību profilakses un kontroles centram, lai veiktu epidemioloģisko izmeklēšanu un pārliecinātos par personas sniegtās informācijas par pārvietošanos patiesumu.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

7 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Ušakovs
Ušakovs
4 gadus atpakaļ

Es jau sen ar savu rīku nodarbojos.

Da da
Da da
4 gadus atpakaļ

Po, es lietoju podziņas un GPS man nav! Jaliek ap kajas aproce :D

nazis
nazis
4 gadus atpakaļ

Godīgiem cilvēkiem tāds rīks nav vajadzīgs. Tiem, kas vēlēsies noteikumus pārkāpt, ir visas iespējas šo “rīku” apčakarēt – atstāt savu reģistrēto telefonu mājās, un apkārt blandīties ar citu, un pastāv arī zvana pāradresācijas f-ja, ja nu kāds iedomājas piezvanīt un pārliecināties.
Kamēr ieviesīs šo digitālo rīku, nekāda pašizolācija vairs nebūs aktuāla. Ir pamatotas aizdomas, ka šo rīku izmantos citiem mērķiem.

vcb
vcb
4 gadus atpakaļ

Ģirģen, mosties, kur tu dzīvo?! Man piezvanīja no policijas divpadsmitajā pašizolācijas dienā, teica, ka nule saņēmuši ziņas no robežsardzes par manu atgriešanos no ārzemēm, un turpmāk mani uzraudzīšot – zvanīšot un apsekošot dzīvesvietā. 12 (!!!) dienas vajadzēja, lai ziņas no robiņiem nonāktu līdz poličiem. Protams, ka atlikušās divas pašizolācijas dienas man neviens ne zvanīja, ne apsekoja.

Stienis
Stienis
4 gadus atpakaļ

Man arī ir ļoti divējādas sajūtas šāda rīka sakarā. Ko viņi kontrolēs apstākļos, kad mūsu karantīna būtībā ir tāda puskarantīna? Rietumos slēgts ir viss un neviens nekur neiet, izņemot stundu/pāris svaigā gaisā un uz veikalu. Bet mums čilliņš, toties būs digitālais instruments.

Ivis
Ivis
4 gadus atpakaļ

Galvenais, ka Latvijā drīz faktiskā problēma būs antisanitārie apstākļi Rīgas sabiedriskajā transporta, mājiens ar mietu uz nano-ūdens afēras patiesā labuma guvējiem un īstenotājiem. Otra lieta ir bomži un spļāvēji uz ielas. Ko tad tas rīks izsekos?
Labāk būtu jaunā Rīgas slimnīcā, KNAB, patversmēs un pašpalvdības policijā investējuši.

Vilks
Vilks
4 gadus atpakaļ

Atceros svēto karu par datu drošību um neaiskaramību.Tagad tas viss ir pretēji.