Internetā noplūduši sarakstes fragmenti, kas uzskatāmi rāda, kā Šveices advokāts, „arestētās mantas apsaimniekotājs” Rūdolfs Meroni ir tērējis viņam Latvijas prokuratūras un tiesas uzticētās mantas „apsaimniekošanā” iegūtos miljonus, tos reizēm dāsni, reizēm ar kaulēšanos tērējot Krievijas, Ukrainas un arī eksotiskāku zemju „meitenēm”.
Publiskotie sarakstes fragmenti, no kuriem dažus spilgtākos var izlasīt ŠEIT, rāda, ka R. Meroni „romantisko objektu” loks ir bijis plašs, – tā, piemēram, 2015. gadā viņš vienlaikus sarakstījies ar veselu virkni krievu un ukraiņu sieviešu.
Viņām visām „mantas apsaimniekotājs” stāstījis apmēram vienu un to pašu – ka viņš esot veiksmīgs jurists, ļoti labi situēts, daudz ceļojot, ar mājām vairākās Eiropas valstīs un arī citviet, turklāt, kas pats galvenais, ļoti romantiski noskaņots.
Šo romantisko noskaņojumu R. Meroni ir apliecinājis, izvēloties pievilcīgas sievietes no datu bāzēm, uzsākot saraksti, piedāvājot doties pie viņām uz dažādām Krievijas un Ukrainas pilsētām un pietiekami dāsni solot dažādus labumus.
Tiesa, no sarakstes var skaidri redzēt, kas tieši ir bijis R. Meroni „romantisko jūtu” mērķis, – vairākām no „meitenēm” viņš bez aplinkiem izteicis ierosinājumu iepazīties doties nevis uz kādu restorānu vai kafejnīcu, bet pa taisno uz viesnīcu. Ir bijušas arī „meitenes”, kurām šāds advokāta piedāvājums ir šķitis nepiedienīgs.
Ar vairākām „meitenēm” R. Meroni ir ieslīdzis detalizētās diskusijās – kurā brīdī viņš varētu vai nevarētu apmaksāt viņu braucienus, biļetes un viesnīcas. Rodas iespaids, ka advokāts ir vadījies pēc principa – apmaksāt „meitenēm” dažādus izdevumus un viņu pakalpojumus tikai pēc pakalpojumu sniegšanas, līdz ar ko reizēm pie šiem pakalpojumiem tā arī nav ticis.
Tēriņi „meitenēm” gan ir bijis tikai viens no virzieniem, kuros R. Meroni tērējis „arestētās mantas apsaimniekošanā” iegūtos līdzekļus. Pagājušā gada pavasarī Pietiek jau publicēja sarakstu ar visiem pirkumiem, kādus R. Meroni bija iecerējis veikt Krētā, apmaksai izmantojot Ventspilī arestēto uzņēmumu līdzekļus, kas pirms tam izmazgāti caur nerezidentu firmu un čaulas kompāniju ķēdi.
2015. gada augustā vietējais Krētas celtnieku brigadieris Antonios Hatzdikakis no firmas Tetraktis sūtījis savus komentārus un ziņojumus par progresu, pierakstot tos sarkaniem burtiem pie R. Meroni dotajiem darbu uzdevumiem. Uzdevumi Krētā saistībā ar nekustamajiem īpašumiem bijuši šādi:
1) 2015. gada vidū jau bijusi iegādāta pils Aggelianā, kurai A. Hatzdikakis bija paspējis nokārtot “luksusa villas” statusu, kas ļauj to komerciāli iznomāt — tātad tā jau bijusi iegādāta un izremontēta;
2) Olīveļļas spiestuve Milopotamosā ar 30 hektārus lielu olīvu birzi, kā arī vēl papildus olīvu birzis 92 hektāru platībā un attiecīgās ražošanas ēkas, iekārtas; A. Hatzdikakis sūdzas, ka pašreizējais īpašnieks G. Kotzabasakis neizrādot lielu vēlmi pārdot savu eļļas rūpalu;
3) 3 hektāru zemesgabala pirkšana netālu uz Bali un Skepasti pusi — A. Hatzdikakis raksta, ka tūlīt ķersies klāt šī nekustamā īpašuma “autopsijai” (kā viņš to pats dēvē);
4) Pilij blakus esošajā zemesgabalā piebūvējama papildu māja tā, lai izmantotu maksimāli lielāko atļauto apbūves blīvumu, un vienlaikus ar šo būvniecību būtu veicami remontdarbi pilī. No citiem e-pastiem saprotams, ka blakus uzbūvētās divstāvu mājiņas platība tikusi plānota 130 kvadrātmetru platībā;
5) Kāda Ranjas kundze “pēc mazāk emocionālām pārdomām” tomēr esot nolēmusi nepārdot vienu īpašumu, taču tirgošanā ir otrs, kurš maksā miljonu;
6) Helikopteru nosēšanās laukums Panormosas virzienā, kurš varētu izmaksāt tikai 30 līdz 40 tūkstošus eiro, tomēr klāt vēl jārēķina biroja ēka un helikopteru tehniskās apkopes angārs (par pašu helikopteru — divu Robinson R66 jūras variantu ar pontoniem — iegādi, kas tāpat veikta no arestētajiem uzņēmumiem Ventspilī izpumpētās naudas, Pietiek jau detalizēti rakstīja, tāpat kā par R. Meroni plānu reģistrēt lidaparātus ASV un vēlāk izshēmot tos cauri Latvijas muitai, lai varētu izvairīties no ievedmuitas un nodokļu maksāšanas Eiropā);
7) Egejas jūras krastā jācenšas iegādāties luksusviesnīcu Club Marine Palace & Suites Panormosā, kas pieder Grecotel Group. Tā kā vietējo apstākļu zinātājam A. Hatzdikakim, kurš personīgi pazīst uzņēmuma atbildīgo menedžeri Atēnās, ir aizdomas, ka Grecotel varētu negribēt pārdot šo biznesu, viņam ir padomā pāris līdzvērtīgi objekti Panormosā. Viņš piedāvā R. Meroni uzbūvēt vēl jaunāku, vēl lielāku, vēl modernāku un mūsdienīgāku luksusa viesnīcu.
Tā kā ar šiem plāniem nekas nav beidzies, 2016. gada 15. jūnijā R. Meroni uzdevis izdarīt novērtējumu nākamajam pirkumam — 96 hektārus lielam objektam jūras krastā.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Sievietēm taču ir tiesības un pienākas- k’ds šaubās par to? Nu kā var nesolīt?
Citā valstī tāds purns atrastos aiz restēm.
Jums pašiem par šo feiku smiekli nenāk?
Ja ĢP atļauj zagt , kāpēc atteikties , arī ĢP tiek pie drupačām, kā jau muļķu valstī pieņemts !
Vai sanāk, ka šis tipāžs ir apspēlējis ne tikai Aivaru, bet vēl arī, tēlaini izsakoties, visu mūsu republiku?