Varēja būt, bet nebij’: kāpēc gadumijā nebūs 11 brīvas dienas pēc kārtas

kalendārs

Kuram gan nepatīk tā kārtīgi atpūsties, kad ir vairākas brīvdienas pēc kārtas? Taču šogad, sagaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, mums tas “nespīd”, jo vienu dienu strādāsim, divas atpūtīsimies, atkal strādāsim, atpūtīsimies, atkal strādāsim un atkal atpūtīsimies.

Šogad 23. decembrī, kas ir pirmdiena, būs jāstrādā. Tad sekos trīs brīvdienas, piektdien – jāstrādā, kam sekos divas brīvdienas. Pēc tam atkal pirmdienā – jāstrādā un otrdien, trešdien – atkal ir brīvs. Tāpēc jautājums – vai tiešām valdība nevarēja 23., 27. un 30. decembra darbdienas pārcelt uz iepriekšējām sestdienām?

“Vienmēr par to, kādas brīvdienas, kādas darba dienas pārcelt un kā to kalendāru sakārtot labāk un pielāgot, obligāti ir jālemj iepriekšējā gada pirmajā pusgadā. Respektīvi par to, kas attiecas uz šī gada decembri, vajadzēja lemt jau pagājušā gada pavasarī,” LTV raidījumam “4.studija” skaidroja Labklājības ministrijas (LM) sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Skaidrs – tas tika izlemts jau pērn. Bet kāpēc nevarēja Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanu izplānot tā, lai būtu 11 brīvas dienas pēc kārtas? 

“Visādi varēja darīt, tādas iespējas visiem bija. Pagājušogad līdz jūlijam tika šis jautājums izskatīts. Portālā “visidati.lv” vienmēr tiek veikta aptauja, un kā cilvēki paši izvēlas (..).

Šoreiz bija tāda lieta, ka sanāca, ka tad pārējās decembra nedēļas ir jāstrādā sešas dienas, nu tad to cilvēki negribēja darīt. Nu, tad situācija palika tāda pati, kāda tā ir kalendārā,

kas, protams, ir mazliet dīvaini un, protams, kādam arī neērti, bet – ko lai dara? Tāda ir šī situācija,” teica ministrijas pārstāvis.

Tātad, paši varējām lemt, vai vēlamies sestdienās atstrādāt šīs darba dienas, kas iekrīta starp svētku dienām. Taču – formāli tas attiecas tikai uz valsts iestādēs strādājošajiem.

“Valdība jau nevar arī neko citu lemt – ne par pašvaldības darba laiku, ne par privāto daba laiku. Protams, ka vienmēr, ja valdība nolemj, tad jau faktiski vairāk vai mazāk šos spēles noteikumus pieņem visi,” sacīja Zariņš.

Starp citu, arī nākamā, 2020. gada, darbadienas vairs nevar pārcelt, jo par to tika lemts šā gada pirmajā pusē, un diskusijas bija asas.

“Ir viena šī brīvdiena, kas ir starp brīvo nedēļas nogali un Līgo un Jāņiem. Pirmdiena, tā tika nolemta, ka būs brīvdiena nākamgad, līdz ar to uz Līgo svētkiem būs piecas brīvdienas. (..) Par to bija diskusija. Daudzi cilvēki sacīja – ļoti labi, tas ir praktiski un pareizi, bet bija daudzi cilvēki, kas teica –  kas tā par cūku būšanu ir! Kāds teica –  tā tauta nodzersies, un tik garas brīvdienas nevajag. Cilvēku ir daudz, un viedokļu ir tikpat daudz,” stāstīja Zariņš.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Foto: “4. studija”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

3 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lamata
Lamata
5 gadus atpakaļ

Budžetniekiem ļoti izdevīgi atpūsties , jo mēnešalga saglabājas. Tie, kas cenšas nopelnīt par padarīto darbu, nav sajūsmā par daudzajām brīvdienām. Mātēm, kuras vienas audzina bērnus, vajadzīgas gan brīvdienas, gan brīvdienas. Pirmajām , kuras saņem cietu mēnešalgu, tās ir izdevīgas. Kuras saņem par padarīto darbu, nav citu variantu kā šie divi.

Es un es
Es un es
5 gadus atpakaļ

Tak diezgan sen jau skolā māca, ka darbaļaužu dīka sēdēšana (un decembra slapdraņķī citas opcijas nav) gandrīz vienmēr noved pie nemieriem. Nemiera manifests tiek piemeklēts, bet patiesais ir – nekā nedarīšana.
Tāpēc šādu pieeju atbalstu un pat ieteiktu tā perioda brīvdienas iemainīt kkur vasarā. Šīs ir ļoti bezjēdzīgas un pat kaitīgas.

Vilks
Vilks
5 gadus atpakaļ

Gribētos zināt,cik dienu atpūtīsies deputātu kungi un kundzes?