Kā mēs zinām, jūlija sākumā ilggadējā Lauku atbalsta dienesta vadītāja Anna Vītola-Helviga iesniedza atlūgumu, vienlaikus neslēpjot sarūgtinājumu par to, ka viņai amats jāatstāj. Vītola-Helviga publiski pauda, ka esot “pacēlusi dienestu jaunā līmenī”, viņas darbs vienmēr ticis formāli augstu novērtēts un nav nekāda redzama iemesla, kāpēc viņai amats būtu jāpamet. Atlūguma iesniegšanu viņa izskaidro ar to, ka tāda bijusi ministra vēlme, kurš skaidri licis saprast, ka dienestā nepieciešamas pārmaiņas.
Dienestā pārmaiņas tiešām varētu būt nepieciešamas. Lai arī pati A. Vītola-Helviga netiek vainota korupcijā, tomēr tās piesegšanā gan. Visi LAD projekti tiek saskaņoti LAD juridiskajā departamentā, kuru vada A. Vītolas-Helvigas dēla dzīvesbiedre un bērna māte Inga Tarvāne (attēlā), par kuras maksas “lobisma” un konsultāciju pakalpojumiem tad arī ir saņemtas sūdzības.
Avoti gan norāda, ka pareizāk šo darbību būtu kvalificēt kā krāpšanu nevis lobismu, jo pamatshēma esot šāda – “klientam” tiek uzsvērta radniecība ar Annu Vītolu-Helvigu un apsolīta projekta lobēšana par 3-5% no projekta summas, atkarībā no projekta lieluma un “klienta”. Būtiska naudas summa tiek pieprasīta avansā, pēc “klienta” iebildumiem avansa summu pazemina. Pēc naudas saņemšanas faktiski neko nedara projekta “lobēšanā”. Ja projektu apstiprina, pieprasa papildu summu, ja projektu noraida – informē, ka LAD vadība bijusi neapmierināta ar saņemto summu. Ja klients vēlas projektu turpināt, pieprasa jaunu avansu, „konsultē”, kā izlabot komisijas norādītās kļūdas.
Inga Tarvāne tiek raksturota kā ļoti varaskāra, iedomīga un valdonīga persona. Neslēpj savu labo materiālo nodrošinājumu un organizācijā viņu mēdz dēvēt pat par “LAD princesi”.
Uzņēmumā notiekošajā un “LAD princeses” darbībā netrūkst romānu vērtu seksa un ģimenes stāstu, tāpat jāvērtē arī LAD direktora vietnieka Ģirta Krūmiņa atbildība, taču par to, iespējams, citreiz.
Galvenais secinājums: lai arī nozarē tiesībsargājošām iestādēm jau gadiem ir informācija par Helvigas – Tarvānes ģimenes “biznesu” LADā, mums nav ziņu par uzsāktiem kriminālprocesiem, taču aizdomu ēnas biezums ir vairāk nekā pietiekams, lai pārmaiņas dienestā tiešām būtu nepieciešamas.
Puaro.lv
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter, Youtube un Instagram!
Attēls: ekrānuzņēmums no Facebook
Varēja jau nepakautrēties un pateit, ka dēls, LAD prinices vīrs ir Mārtiņš Lazdovskis. Arī jau nav tas vienkāršākais pilsonis, kurš neliegs padomu mātei un sievai, pat ja sieva vairāk piesegums paši ziniet kam…
Par šito kundzi neesmu neko dzirdējis, bet vietējās mamzeles vērtējot projektus uzvedas kā dievietes. Kamēr neieliksi teikumu tādā redakcijā, kā viņām pateikts no augšas tikmēr neder, tas nekas, ka jēga ta nemainās. LAD ne tikai augšas prasās izmēst, bet pa uzraugam jāieliek katrā iestādē. Vispār tajā ZM apakšuzņēmumos ilgi un dikti būs jāmēš, bet ne jau NA.
Esiet pateicīgi, ka “vietējās mamzeles” nāk pretī un pasaka, kādas redakcijas teikumiem ir jābūt, lai Jūs varētu saņemt atbalstu, nevis birokrātijas dēļ, kura ir jāievēro arī parastajiem darbiniekiem, pieteikumu noraida. Jo “darbinieks parastais” nekādus lēmumus nepieņem, tas nav atļauts.
Tas, ka ir nepieciešamas pārmaiņas iekšējā struktūrā ir vairāk kā skaidrs un tas ir ne tikai LAD, bet arī daudzās citās valsts iestādēs.
Projektu iesniegumi ir tik sūdīgā kvalitātē, ka mati ceļas stāvus lasot un vērtējot. Tie, kas jums viņus taisa par lielu naudu, ar sūdainu mietu sitami,ar katru gadu sliktāk un sliktāk. Tās mamzeles, kā jūs saucat meitenes, kuras jūsu projektus burtiski pārtaisa, lai jūs saņemtu atbalstu, no sūda vasku izspiež.
Katrs projekts tiek izvērtēts ari projektu vērtēšanas komisijā, tā kā lēmums netiek pieņemta vienpersoniski.