Mūsu organisms ir sarežģīts mehānisms, kas jūtīgi reaģē ne tikai uz ārējiem, bet arī iekšējiem kairinājumiem. Diskomforts un sāpes ķermenī signalizē, ka ir uzkrājies bīstami liels iekšēju pārdzīvojumu kopums – neapjaustas bailes, neatrisinātas problēmas.
Hroniskas sāpes – stresa un emocionālu problēmu signāli, it īpaši gadījumos, kad fizioloģiski it kā viss ir kārtībā un acīmredzamu iemeslu sāpēm nav.
Bez šaubām, jebkuras sāpes ir iemesls, lai dotos pie ārsta, tomēr ieteicams pievērst uzmanību arī savam emocionālajam stāvoklim.
Galva
Galvassāpju cēlonis visbiežāk ir pārlieku liels sasprindzinājums. Tas var būt gan saspringts rezultātu gaidīšanas laiks, bieži pārdzīvojumi par niekiem, nepārtraukta steiga.
Ko darīt: Katru dienu rodiet laiku atelpai. Atslābinieties un neuztraucieties ne par ko, kaut nelielu laika sprīdi, taču katru dienu. Atpūtieties un nepārmetiet to sev. Pateicoties šīm “dīkstāves minūtēm”, jūsu produktivitāte tikai uzlabosies. Un arī galva pārstās sāpēt.
Spranda
Diskomforts sprandā simbolizē smagu vezumu aizvainojuma, kuru turiet uz līdzcilvēkiem, kā arī sarūgtinājuma nastu pašam par sevi, ka neesat pietiekami labs. Spranda sāp, jo nespējam piedod kādam vai sev pašam.
Ko darīt: Izvērtējiet attieksmi pret sevi un citiem. Visbiežāk cilvēki nemaz nevēlas jūs aizvainot vai darīt pāri. Un jums nemaz nav jābūt ideālam, nolaidiet savu latiņu nedaudz zemāk. Mainiet savu attieksmi pret pasauli – uztveriet visu vieglāk un iemācieties piedot. Un vēl ir svarīgi biežāk domāt par lietām, kas jums sniedz gandarījumu un patīk.
Pleci
Sāpoši pleci signalizē par to, ka esam uzkrāvuši sev pārāk smagu emociju nastu, kas nomāc un spiež pie zemes. Iespējams, ir kāds cilvēks jūsu tuvāko lokā, kurš nemitīgi uzspiež savu viedokli. Vai arī jūs nomāc nespēja pieņemt svarīgu lēmumu, un tas gulst uz jūsu pleciem, radot smaguma sajūtu.
Ko darīt: Mēģiniet izstāstīt par problēmām, kas jūs nomāc, kādam tuvam draugam. Jūs izjutīsiet atvieglojumu. Pat ja tikai izrunāsieties, tas palīdzēs nenest vienam šo smagumu. Bet iespējams, ka piepeši atskārtīsiet, ka problēmu var pavisam vienkārši atrisināt.
Muguras augšējā daļa
Sāpes muguras augšdaļā vēsta par emocionāla atbalsta trūkumu, par to, ka jums līdzās nav neviena tuva cilvēka, uz kuru varētu paļauties. Kad mēs zemapziņā jūtamies nemīlēti vai pietiekami nenovērtēti.
Ko darīt: Vairāk satiecieties ar dažādiem cilvēkiem. Neturiet visu sevī, esiet atklāti un draudzīgi. Iepazīstieties, aizejiet uz randiņu. Un galvenais – neapslāpējiet sevī pieķeršanos cilvēkiem. Ne jau visi ir vienādi, vienkārši jums pagaidām nav iznācis satikt cilvēku, kurš sniegtu emocionālu atbalstu.
Muguras lejasdaļa
Ja nemitīgi raizējamies par finanšu jautājumiem, par sevi liek manīt muguras lejasdaļa. Iespējams, sirds dziļumos jūs apskaužat tos, kuri piekopj greznu dzīvesveidu, vai varbūt tuvinieku “presings” jums liek nemitīgi raizēties par to, kā vairāk nopelnīt naudu.
Ko darīt: Ne jau nauda sniedz laimi — lai cik banāli tas izklausītos, bet tā patiešām ir. Tāpēc izbeidziet par to raizēties – labākās lietas dzīvē par naudu nav nopērkamas! Un dariet darbu, kas jums patīk. Darbs, kurā ieguldāt dvēseli, sniegs ne tikai baudu, bet atnesīs arī vērā ņemamas dividendes nākotnē.
Elkoņi
Sāpēs elkoņos norāda uz to, ka neesat pietiekami elastīgs, pārāk ietiepīgi uzstājat uz savu, nevēloties rast kompromisu. Visticamāk, jūs pretojaties kādām svarīgām pārmaiņām dzīvē. Vai arī zemapziņā baidāties pieņemt jaunus apstākļus un iespējas.
Ko darīt: Dzīve dažreiz var šķist pārāk grūta un skarba. Tomēr tā tikai šķiet. Iespējams, jūs sabieziniet krāsas. Esiet elastīgāks — neizšķiediet enerģiju cīnoties ar to, ko mainīt nav jūsu spēkos.
Rokas
Rokas mēdz sāpēt cilvēkiem, kuriem jau sen un nopietni ir nepieciešama draudzība. Tiem, kuri nekad neatslābst un noraidoši attiecas pret komunicēšanu ar citiem cilvēkiem. Ja jums smeldz plaukstas — tas ir signāls tam, ka laiks izrauties no savas pasaulītes.
Ko darīt: Mēģiniet atrast jaunus draugus. Aizejiet pusdienās ar kolēģiem. Dodieties uz kādu sporta spēli vai koncertu — sajūtieties daļiņa no pūļa. Drošāk uzrunājiet cilvēkus, kurus līdz tam nepazināt, jo iepriekš jau nekad nevar zināt, kur sastapsiet īstus draugus.
Gurni
Sāpes gurnu locītavās visbiežāk moka cilvēkus, kuri pārāk ietiepīgi turas pie dzīves plāna un nevēlas pamest komforta zonu. Patoloģiskas bailes no pārmaiņām, nevēlēšanās mainīt esošo lietu kārtību, ietiepīga pretošanās visam jaunajam var izprovocēt sāpes gurnos.
Ko darīt: Izbeidziet pretoties dzīves ritējumam. Dzīvē viss mainās, tieši tāpēc tā ir interesanta. Uztveriet pārmaiņas kā aizraujošu piedzīvojumu. Un neatlieciet uz vēlāku laiku sev svarīgus lēmumus.
Ceļi
Sāpes celī, visticamāk, vēsta par stipri uzpūstu ego. Ceļi sāpo tad, ja mēs pārāk daudz domājam par sevi un pārāk maz par citiem, kad esam cieši un bez kompromisa iespējām pārliecināti, ka esam pasaules naba.
Ko darīt: Paraugieties apkārt — jūs neesat viens šajā pasaulē. Pievērsiet uzmanību cilvēkiem, kas jums apkārt. Uzklausiet, ko vēlas teikt draugs, palīdziet vecākiem, izlīdziet kolēģiem. Biežāk palīdziet cilvēkiem. Varat iesaistīties kādā labdarības projektā, piemēram.
Apakšstilbs
Sāpes šajā ķermeņa daļā — ārkārtīgi lielas emocionālās pārslodzes zīme. Īpašnieciskums, pārdzīvojumi mīlas frontē, mokoša, akla greizsirdība.
Ko darīt: Ir jāiemācās uzticēties savam mīļotajam cilvēkam. Atslābstiet un mitējieties kontrolēt savu otru pusīti, beidziet “uzvilkties”. Un, iespējams, ir īstais brīdis, lai atteiktos no sen jau sevi izsmēlušām attiecībām un pieķeršanās.
Potītes
Sāpošas potītes – tas nozīmē, ka mēs pārāk bieži aizmirtam par sevi. Un liedzam sev labsajūtas gūšanas iespējas. Iespējams, ka viss laiks tiek veltīts vienīgi darbam vai arī mums ir pārāk nenopietna attieksme pret savām vēlmēm, novirzot tās otrajā plānā un atstājot uz “gan jau kaut kad vēlāk”.
Ko darīt: Ir īstais laiks, kad sākt rūpēties par sevi. Nopērciet sev to, pēc kā jau sen kārojat, izgulieties, palutiniet sevi ar kādu “neadekvāti dārgu” gardumu. Uz mirkli aizmirstiet par karjeru un padomājiet par, piemēram, romantiskām attiecībām. Vai arī dodieties sen izsapņotā ceļojumā.
Pēdas
Sāpes pēdās, visticamāk, ir signāls, ka slīgstat dziļā apātijā. It kā ķermenis atteiktos iet tālāk, it kā tās būtu bailes no dzīves un neredzam jēgu, lai virzītos tālāk. Kad mēs zemapziņā domājam, ka viss ir slikti un dzīve nav izdevusies, sāk sāpēt pēdas.
Ko darīt: Iemācieties saskatīt arī nelielus dzīves prieciņus. Paraugieties uz skaisto Latvijas dabu, izbaudiet vēja glāstus un saules siltumu, nobaudiet pirmās zemenes vai jauno burkāniņu. Iegādājieties mīļdzīvnieku vai atrodiet interesantu brīvā laika nodarbi. Piepildiet savu dzīvi. Nekavējieties skumjās atmiņās un biežāk smaidiet. Rodiet prieku katrā dienā.
Secinājums
Viss ir vienkārši: mīliet sevi, piedodiet sev. Neturiet ļaunu prātu uz cilvēkiem un naidu sirdī. Komunicējiet, smaidiet un dzīvojiet veseli!
Piebilde
Visu aprakstīto jūs, protams, varat uztvert ar smaidu, tomēr sava daļa patiesības tur noteikti ir. Vai ne? Un tas nenozīmē, ka jums nav jāapmeklē ārsts, ja jūtas sāpes ķermenī.
Kā mēdz teikt – kurš cits par tevi rūpēsies labāk, ja ne tu pats?
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter, Youtube un Instagram!