Briselē marihuānu tirgo kioskā uz ielas

Beļģijā marihuānas tirdzniecība nav oficiāli atļauta, taču veikalā to nopirkt tomēr var. Tā ir tāda paveida zālīte, kam ir ārstniecisks, ne apreibinošs efekts, vēsta TV3 Ziņas.

Eiropā marihuānas tirgošana pārsvarā ir liegta. Izņemot Amsterdamu, kur tas notiek legāli un rada pamatīgu pienesumu valsts kasē. Tagad pirmos soļus marihuānas legalizācijas virzienā sper arī Brisele.

Stikla kiosks Briselē tirdzniecības ielas pašā vidū ir ļoti askētisks. Tikai plaukti un prece. Izžāvēti marihuānas pikuči. Divi grami marihuānas maksā 35 eiro. Plastmasas groziņi, kurus izrāda pārdevēja, pilni ar vakuumā iepakotu visdažādāko šķirņu marihuānu.

“Šī viela drīkst atrasties pie jums. Policija neko neteiks. Bet es nedrīkstu jums ieteikt iet pa ielu un pīpēt, nē! Jums šī viela drīkst piederēt. Lieciet, kur gribat,” skaidro pārdevēja.

Briseles uzņēmēji izmanto nepilnības likumos. Šajā marihuānā esot ārkārtīgi maz tetrahidrokanabinola jeb THC – vielas, kas rada apreibinošo efektu. Augos krietni vairāk CBD jeb kanabidols, kam ir ārstniecisks efekts, un kas daudzās valstīs vēl nav iekļauts aizliegto vielu sarakstā.

“Tas nepadara dullu galvu, bet vairāk iedarbojas uz ķermeni. Tas noņem visas negatīvās sajūtas,” saka pārdevēja.

Uzņēmēji preci ieved no Šveices. Ir viedoklis, ka marihuānas legalizēšana, šādā veidā pārdodot to faktiski ikvienam, var palīdzēt smagi slimiem cilvēkiem, vēža pacientiem, depresijas slimniekiem.

Tomēr netrūkst arī skeptiķu, kas ir pārliecināti, ka marihuāna, lai arī uzskatīta par vieglo, tomēr ir narkotika, kas rada stipru atkarību un var radīt vēlmi izmēģināt vēl bīstamākas vielas. Legalizēšanas jautājums pamazām tuvojas arī Baltijai.

Oktobrī Lietuvas Seims pieņēma likumdošanas grozījumus, kas legalizē medikamentus, kuru sastāvā ir marihuāna.

Jaunā kārtība, kas Lietuvā stāsies spēkā 2019. gada maijā, ļaus medicīnā lietot šādus preparātus, ja to drošību un efektivitāti ir apstiprinājuši zinātniskie pētījumi un paši preparāti ir reģistrēti.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: TV3

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments