Nestrādā darbu, kas nesniedz gandarījumu – ieteic tie, kam pāri 70

pāri 70

Tie, kam pāri 70, ir nodzīvojuši pietiekami ilgi, lai būtu tiesīgi savu pieredzi nodot tālāk gados jaunākiem cilvēkiem. Lielākā dzīves daļa ir pavadīta strādājot. Kādas atziņas radušās šiem sirmgalvjiem, kas būtu noderīgas tiem, kuri tikai uzsāk savu darba dzīvi?

Karls Pillemers (Karl Pillemer) no Kornela universitātes aptaujāja gandrīz 1500 cilvēku, kam pāri 70 un pat vairāk nekā 100 gadiem, lai iegūtu materiālu savai grāmatai „30 Lessons for Living: Tried and True Advice from the Wisest Americans” („30 atziņas dzīvei – Pārbaudīti un patiesi padomi no gudrākajiem amerikāņiem”).

Grāmatas autors vēlējās uzzināt, kādas atziņas viņi gribētu nodot tiem, kas stāv uz savas karjeras zemākajiem pakāpieniem.

Lūk, ko teica sirmgalvji.

Nestrādā darbu, kas nesniedz gandarījumu

Vairāku gadu pavadīšana darbā, kas nepatīk, ir recepte nožēlai un lielām kļūdām. Ne par vienu citu jautājumu tie, kam pāri 70 nebija vēl vairāk pārliecināti un nelokāmi. Atkal un atkal viņi savu stāstu iesāka ar vārdiem „Viena lieta, ko es vēlos, lai zinātu lasītāji, ir…” Atskatoties uz ilgo pieredzi, aptuveni divu tūkstošu stundu izšķiešana no dzīvei atvēlētā laika ik gadu ir pilnīgs idiotisms.

 

1. Izvēlies karjeru, kas sniedz patiesas, nevis finansiālas vērtības

Vislielākā kļūda, ko pieļauj cilvēki kāpjot pa karjeras kāpnēm – viņi izvēlas profesiju, vadoties tikai no potenciālajiem ienākumiem. Mērķa izjūta un aizrautība ar savu darbu ir svarīgāka nekā liels “piķis”.

 

2. Nepārstāj tiekties pēc darba, kas padarīs laimīgu

Kā norādīja sirmgalvi, lai atrastu tīkamu darbu, galvenā nozīme ir neatlaidībai. Ja neizdodas atrast darbu, kas sniedz gandarījumu un dara laimīgu uzreiz, nepadodieties, neapstājieties pie mazākajām grūtībām – turpiniet meklēt. Kā mēdz teikt, zem guloša akmens ūdens netek.

 

3. Gūsti maksimālu labumu arī no netīkama darba

Ja jums šķiet, ka jūsu darbs nebūt nav ideāls, neizšķiediet pieredzi veltīgi. Daudzi no aptaujātajiem sirmgalvjiem ir guvuši nenovērtējamu pieredzi tieši darot darbu, ka ne pārāk iet pie sirds.

 

4. Emocionālā inteliģence ir svarīgāka par jebkādu citu inteliģenci.

Ja vēlaties gūt panākumus darbā, attīstiet savas profesionālās prasmes. Pat cilvēki, kuri strādā tehniskajās profesijās, var necerēt uz karjeras izaugsmi, ja viņos nebūs emocionālās inteliģences.

 

5. Ikvienam ir nepieciešama neatkarība

Tas, cik apmierināts cilvēks ir ar darbu, bieži ir atkarīgs no tā, cik neatkarīgs viņš jūtas strādājot. Tiecieties uz brīvību pieņemt lēmumus un dodieties virzienos, kas jūs interesē, neļaujot vadībai jūs pārlieku kontrolēt.

 

Ir arī vērts pieminēt to, kādus padomus nesniedza tie, kam pāri 70:

1. Neviens no tūkstoš aptaujāto neteica, ka laimi var gūt strādājot pēc iespējas smagāk, lai nopelnītu naudu, par ko varētu nopirkt visu, ko sirds kāro.

2. Neviens neteica, ka ir svarīgi būt vismaz tikpat bagātam kā cilvēki līdzās, un ka tas, ka jums ir vairāk nekā citiem, ir reāls sasniegums.

3. Neviens neteica, ka darbs ir jāizvēlas vadoties no tā, cik daudz vēlaties nopelnīt.

 

Iespējams, tas var šķist absurdi. Tomēr fakts, ka tieši pēc šāda principa daudzi cilvēki strādā dienu no dienas. Dzīves pieredzes bagātie sirmgalvji neieteica neko no šiem trim punktiem, patiesībā tikpat kā neviens pat neminēja neko līdzīgu. Tomēr viņi konsekventi aicināja rast veidu, kā nopelnīt pietiekami daudz pārtikušai dzīvei, nepiespiežot sevi strādāt darbu, kas nepatīk.

To ir vērts atcerēties un atgādināt sev katru dienu.

Uzdodiet sev jautājumu: vai es no rīta mostos ar domu, ka ar prieku došos uz darbu? Ja atbilde ir nē, nepārtrauciet meklēt tādu nodarbošanos, kas sniedz gandarījumu, vienlaikus ļaujot pietiekami daudz nopelnīt.

Un nesakiet, ka tā ir neiespējamā misija – ja pagaidām meklējumi nav vainagojušies ar panākumiem, acīmredzot tam ir veltīts pārāk maz pūļu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments