Kāpēc sievietei vajadzētu pelnīt mazāk nekā vīrietim

pelnīt sievietei vajadzētu

Kāpēc līdz šim harmoniska ģimenes dzīve sāka irt pa visām šuvēm, vēršas plašumā strīdi un nesaskaņas, novedot līdz lēmumam šķirties? Paraudzīsimies uz situāciju, kad sieva sāk pelnīt vairāk nekā vīrs, no abu laulāto skatu punkta.

Ir kāds vienojošs iemesls, kāpēc līdz tam saskanīgs pāris nolemj šķirties. Arī apmēram septiņdesmit procentu ģimenes strīdu iemesls visiem pāriem ir viens un tas pats – sieviete sāk pelnīt vairāk nekā vīrietis.

Lūk, piemērs „iz dzīves”.

Laulības dzīves pirmajos gados vīrs pelnīja daudz, vairāk nekā sieva. Ģimenes dzīve bija harmoniska un neviens negaisa mākonis abu laulāto attiecības neaptumšoja.

Bet tad sievu paaugstināja amatā, viņa kļuva par liela uzņēmuma viceprezidenti. Līdz ar to, saprotams, ievērojami pieauga arī algas apmērs. Datumu, kad sieviete spēra soli augstāk pa karjeras kāpnēm droši var atzīmēt kā sākumpunktu ceļā uz šķiršanos.

Bet kāpēc, jūs vaicāsit? Kāpēc līdz šim tik harmoniskā ģimenes dzīve sāka irt pa šuvēm? Paraudzīsimies uz situāciju, kad sieva sāk pelnīt vairāk nekā vīrs, no abu laulāto skatu punkta.

Kas norisinās sievietes prātā brīdī, kad viņas atalgojums sāk pārsniegt vīra nopelnīto? Un te nav nozīmes tam, vai sieviete ir kāpusi augšup pa karjeras kāpnēm, vai vīrs kļuvis par bezdarbnieku, zaudējot līdzšinējos ienākumus.

Pirmajos laulības gados sievietei izstrādājās noteikts uzvedības modelis, balstīts uz to, ka vīrs nopelna vairāk. Tāds ģimenes modelis ir sabiedrībā vispārpieņemts un tiek uzskatīts par normālu un pareizu. Arī sieviete, protams, būdama sabiedrības locekle, pieņem šo stereotipu.

Valda uzskats, ka laulībā vīram ir jānodrošina ģimenes materiālās prasības, bet sievai jārūpējas par mājas soli un bērniem. Viņa rosās pa virtuvi, mazgā veļu, gludina vīra kreklus, noslauka degunus bērniem, mīļi pieglaužas dzīvesbiedra plecam un vakariņās pasniedz kotletes ar kartupeļiem. Un viss ir lieliski – mājā viss spīd un laistās, bērni apģērbti un apmīļoti, vīrs paēdis un apmierināts. Visi jūtas labi un jauki. Sieva no laba prāta kalpo vīram, bērniem un mājas solim.

Bet, lūk, kas notiek tad, kad sieviete sāk kāpt augšup pa karjeras kāpnēm. Sieva sāk pelnīt daudz vairāk, taču līdzšinējais sievas un vīra uzvedības modelis laulāto attiecībās ir palicis tas pats vecais. Tagad sieva vienlaikus ir gan, tāpat kā agrāk, „apkalpojošais personāls”, gan ģimenes materiālo prasību nodrošinātāja. Nemaz nerunājot par to, ka tagad uz sievas pleciem gulstas divtik liela slodze, viņas sirdī sāk briest netaisnības sajūta. Kāpēc gan viss ir jādara man vienai, viņa domā.

Turpretī vīrs, tāpat kā līdz šim, vakaros snauduļo uz dīvāna pie televizora, gaida vakariņas, sievas mīļumu un tīru kreklu. Ir nu gan nekauņa! Jo tagad taču sieva ir viceprezidente un zemapziņā sagaida no vīra lomu maiņu. Tagad viņam ir jābūt tam, kurš vakaros sagaida mājās, pie sliekšņa pasniedz čības un steidz uz virtuvi gādāt siltas vakariņas. Tagad tas ir viņš, kuram jāmazgā grīdas un jāved uz skolu bērni!

Savukārt vīrs sāk cīņu ar vējdzirnavām. Viņš, tā vietā, lai ģimenē kļūtu par „apkalpojošo personālu”, visiem spēkiem cenšas nopelnīt vairāk nekā sieva, lai kaut nedaudz atgūtu savu ierasto statusu ģimenē. Viņš cenšas strādāt vairāk, kaut gan tas nemaz nav vajadzīgs, jo ģimenei naudas pietiek un vēl pāri paliek. Un tas ir pateicoties tam, ka ievērojami lielāka ir sievas alga. Vai varat iztēloties, cik nelaimīgs jūtas vīrs?..

Situācija, kad sieva ieņem augstāku amatu un sāk pelnīt vairāk nekā vīrs, ir ļoti komplicēta. Nespējot ar to tikt galā, izjūk ne viena vien ģimene.

Ko darīt?

Visticamāk, ir tikai viens veids, kā saglabāt laulību – apmainīties lomām. Tagad vīram ir jāliek uz saviem pleciem mājas soļa un bērnkopības nasta. Ir jāsāk gatavot ēdienu, mazgāt grīdas, gludināt veļu un pašam savus kreklus. Turklāt bez cietēja grimases sejā. Tad ģimenē atkal valdīs miers un saticība. Savukārt sievai ir jābūt gatavai apmaksāt dzīvesbiedra tēriņus.

Bez tam, tieši paaugstinājums amatā būs tas lakmusa papīriņš, kas uzskatāmi parādīs – bija vai nebija vajadzīgs viņai šīs vīrietis. Jo, ja vīrs bija nepieciešams vienīgi kā materiālās bāzes nodrošinātājs, vajadzības pēc viņa vairs nebūs. Un sieviete atklāti atzīs – vīrietis, kurš nevar nopelnīt vairāk nekā es, man nav vajadzīgs!

Un kā jūs rīkotos tādā situācijā?

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

5 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Una
Una
8 gadus atpakaļ

Nevienlīdzība sākas jau ar sabiedrības un vīrieša prasībām pret sievieti. Jebkurā gadījumā būt sievietei ir krietni dārgāk nekā vīrietim.

nenobrieduša
nenobrieduša
8 gadus atpakaļ

nenobrieduša vīrieša murgs – dabā tā iekārtots, ka vīrietis nekad nespēs aizstāt sievieti un otrādi, turklāt tas nemaz nav vajadzīgs

aradhana
aradhana
8 gadus atpakaļ

Neviena sieviete nevar būt laimīga ar vīrieti, kura enerģija un ambīcijas ir mazākas, nekā bijušas viņas tēvam. Nauda ir tikai spogulis. Ja tas pareizi rāda. ka vīrietis ir konkrētajai sievietei par vāju – jāšķiras un cauri! Taču var būt arī savādāk: 1) Vīrietis- piemēram, ārsts, pedagogs, mākslinieks gan nopelna mazāk nekā sieva, kura strādā privātbiznesā, taču viņa zināšanas, darbam atdotā enerģija un profesijas prestižs ir pat augstāks; 2)Vīrietim vajadzīgs laiks, lai realizētu kādu lielāku projektu, kurš konkrētajā brīdī neko neienes, un sievas finansiālā atbildība par visu ģimeni ir īslaicīga;3)ģimenei ir īpašums, kas prasa ”vīrieša roku”- un sievas nopelnīto naudu pilnībā… lasīt vēl »

Marite
Marite
8 gadus atpakaļ

… ar šausmām attops ka dzīvoju nožēlojamu vīriešu un piedevām vēl sieviešu nīdēju valstī…. un tad vēl brīnās ka visas skrien pie ārzemniekiem….. kā vispār var iedomāties atnākt no darba un mājās neko nedarī …
….sievai vīra izdevu jāapmak tāpēc ka par sexu jāmaksā vai kā :D

hālo!!!
hālo!!!
8 gadus atpakaļ

ko nozīmē ” IZ” DZĪVES ? KAS TAS IZ IR VISPAR,KOA?!