Valsts tērēs pusmiljonu, lai lasītu lekcijas prostitūtām

prostitūtas

Prostitūtu pāraudzināšanas un viņu klientu rehabilitācijas kursiem no valsts budžeta 2019. un 2020. gadā plānots tērēt 469 695 eiro, liecina Iekšlietu ministrijas izstrādātā Prostitūcijas ierobežošanas likumprojekta anotācija.

Šos kursus uzraudzīs Labklājības ministrijas ierēdnis, kura mēnešalga noteikta 1185 eiro apmērā.

Iekšlietu ministrija izstrādājusi Prostitūcijas ierobežošanas likuma projektu, kas paredz, ka jau no 2019. gada ar prostitūciju varēs nodarboties tikai no 25 gadu vecuma. Tas nozīmē, ka persona par prostitūtu varēs kļūt tikai pēc 25 gadu sasniegšanas. Arī izmantot prostitūtu varēs tikai pēc 25. dzimšanas dienas. Tāpat kā iepriekš ar prostitūciju nevarēs nodarboties tam nepiemērotās vietās (piemēram, izglītības iestāžu tuvumā) un savu miesu pārdot nevarēs prostitūtas, kuras nebūs veikušas medicīnisko pārbaudi.

Ja prostitūcijā tiks pieķertas personas, kuras ar to nedrīkst nodarboties, viņām draudēs  naudas sods no 150 līdz 1000 eiro. Varēs izsprukt cauri arī tikai ar brīdinājumu. No bargā naudas soda varēs izvairīties personas, kuras labprātīgi izies sociālās korekcijas un rehabilitācijas kursus, LTV raidījumam „4. studija” pastāstīja Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta vadītājs Arnis Jurševics.

Šo kursu mērķis ir pāraudzināt prostitūtas, lai viņas vairāk nenodarbotos ar miesas pārdošanu, un seksa pircējus sociāli rehabilitēt, lai viņiem dzīvē ieaudzinātu citu vērtību sistēmu.

Prostitūcijas ierobežošanas likumprojekta 8. pantā „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumi personām, kuras nodarbojas ar prostitūciju” teikts: „Sociālās rehabilitācijas veidu, apjomu, saturu, pakalpojumu saņemšanas nosacījumus, piešķiršanas kārtību un prasības sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējam nosaka Ministru kabinets”. Tāpat 9. pantā „Uzvedības korekcijas programmas personām, kuras izmanto prostitūciju” rakstīts, ka arī šīs programmas saturu, kurā stāstīs „par dzimumu līdztiesību, veselību un morāli, kā arī cilvēku ekspluatācijas formām, un prostitūcijas būtību un sekām” noteiks valdība.

Šo programmu īstenošanai no valsts budžeta 2019. gadā vajadzētu tērēt 206 371 eiro, bet 2020. gadā jau 263 324 eiro programmās „Sociālās rehabilitācijas valsts programma” un „Labklājības nozares vadība un politikas plānošana”. To visu uzraudzītu Labklājības ministrijas ierēdnis, kura mēnešalga noteikta 1185 eiro apmērā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

14
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Puteklis
Puteklis

Pēc 100 gadiem šo ziņu varēs lasīt sadaļā “100 gadus vecas muļķības”

nevajadzētu aizmirst,
nevajadzētu aizmirst,

ka ar prostitūciju nodarbojas arī vīrieši,ne tikai “meitenes”.Domājot par naudas izšķērdēšanu,man daudz vairāk riebjas,ka Rīgas pašvaldība dod naudu komediantiem,kuri par to organizē 9.maija orģijas un skaitās “jautro un asprātīgo klubs”Arī tā ir mūsu nodokļu nauda.

jupiters
jupiters

Manā uztverē te ir labi un veikli izdomāta iespēja no tautas nodokļu naudas nopelnīt un izkrāpt noteiktai ierēdņu grupai savu legālu naudu. Kādas muļķības – lasīt pamācošas un izglītojošas lekcijas prostitūtām par pusmiljonu EUR! Viņas visas ir daudz gudrākas par ministriju ierēdņiem, neko jaunu jūs viņām neatklāsiet, tas neko neatrisinās šajā jomā! Labāk izpētiet citu Eiropas valstu pieredzi, arī pirmās Latvijas laiku pieredzi un sakārtojiet šo jomu par likumīgu un neļaujiet miljoniem EUR nokļūt “melnā” tirgus darboņu kabatās. Legalizējiet šo nodarbošanos, ar likumīgi noteiktu uzraudzību, ar obligātām darbinieču veselības pārbaudēm, ar viņu nodokļu maksāšanu un viņu savu arodbiedrību radīšanu. Tad… lasīt vēl »