VID skaidro izskanējušo informāciju par čeku loteriju un nodokļiem

Iepriekš izskanējušās ziņas par to, ka pirmajā čeku loterijas dienā 20% iesniegto čeku esot bez samaksātiem nodokļiem, neatbilst patiesībai, apstiprinājis Valsts ieņēmumu dienests (VID).

VID pārstāve Evita Teice-Mamaja skaidroja, ka čeku loterijas sākumā tika testēta sistēma. VID darbinieki pārbaudījuši deviņus reģistrētos čekus, un atklājuši, ka 20% čeku esot nederīgi.

“Tas liecina, ka 20% gadījumu čeku loterijas vietnē ievadītā informācija bija nepareiza vai nekorekta. Aicinām iedzīvotājus nemazināt savas iespējas laimēt balvas un norādīt Čeku loterijas lapā tikai patiesus datus, nevis brīvi izvēlētas ciparu kombinācijas,” norāda Teice-Mamaja.

Turklāt VID pārstāve atgādina, ka veiksmīgas izlozes gadījumā laimestu varēs saņemt tikai, uzrādot čeka oriģinālu – klātienē vai arī ieskenētā veidā Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Tāpat VID uzsver, ka, prasot čeku, vienmēr ikviens cilvēks rosina uzņēmēju būt godprātīgam un atbildīgam pret klientiem. Informāciju, kas iegūta no loterijai rēgistrētiem čekiem, VID izmantos analīzei kopsakarā ar dienesta rīcībā jau esošo informāciju par attiecīgiem uzņēmumiem.

“Aizdomu gadījumā tiks veikti atbilstošākie nodokļu administrēšanas un/vai kontroles pasākumi, ievērojot “Konsultē vispirms” principu,” atzīmē Teice-Mamaja.

Saskaņā ar Valsts ieņēmuma dienesta informāciju, uz plkst 12 šodien bija iesniegti teju 65 tūkstoši čeku.

Kā zināms, no 1. jūlija sāk darboties čeku loterija un pirkumu jeb pakalpojumu čekus var reģistrēt jaunās čeku loterijas vietnē “www.cekuloterija.lv”.

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā.

Lai piedalītos loterijā un pretendētu uz naudas laimestiem, kā arī uz padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētajām papildu balvām, tīmekļa vietnē ir jāreģistrē čeks, kvīts vai biļete par kopējo summu vismaz pieci eiro. Darījumu apliecinošajam dokumentam ir jābūt izsniegtam par preci vai pakalpojumu, kas saņemts no Latvijā reģistrēta nodokļu maksātāja.

Čeku loterijā var piedalīties ikviens bez vecuma ierobežojuma, izņemot VID un čeku loterijas tīmekļvietnes izstrādātāja “Mobilly” pārstāvjus. Čeku loterijā var piedalīties arī bērni, tikai tādā gadījumā reģistrētajā čekā nedrīkst būt tādi pirkumi kā alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un enerģijas dzērieni.

Pēc reģistrācijas čeks, kvīts vai biļete būs obligāti jāsaglabā, jo laimesta gadījumā tas būs jāuzrāda VID klātienē vai jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā skenētā veidā.

No 1.jūlija čeku loterijas dalībnieki ikmēneša izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 10 000 eiro vērtībā, trīs naudas balvas 5000 eiro vērtībā un 50 naudas balvas 100 eiro vērtībā. Gada izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 20 000 eiro vērtībā, četras naudas balvas 10 000 eiro vērtībā un piecas naudas balvas 2000 eiro vērtībā. Tāpat katru mēnesi būs iespējams piedalīties padziļinātas sadarbības programmas dalībnieku sarūpēto papildu balvu izlozē. Šobrīd jūlijam papildu balvas ir pieteikuši 11 padziļinātas sadarbības programmas dalībnieki.

Čeku loteriju organizē VID, bet informatīvi atbalsta “Latvijas loto”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
HAx2
HAx2

“VID darbinieki pārbaudījuši deviņus reģistrētos čekus, un atklājuši, ka 20% čeku esot nederīgi” – tātad no 9 pārbaudītajiem čekiem nederīgi izrādījās apaļi… 1,8 čeki!
Un šitie matemātiķi LV rēķina nodokļus! :DDD