FKTK: Var tikt slēgtas vai apvienotas vēl vairākas bankas

banka
Nākotnē varētu nākties slēgt vai apvienot vēl citas Latvijas bankas, kas apkalpo nerezidentus, ja to biznesa modelis būs neatbilstošs. To intervijā aģentūrai «Reuters» sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Pēters Putniņš.To FKTK vadītājs pavēstījis brīdī, kad Latvijas trešā lielākā banka «ABLV» gatavojas sākt pašlikvidācijas procesu. Kā zināms, ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija («FinCEN») paziņoja par sankciju noteikšanu bankai ABLV saistībā ar naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

«FinCEN» lēmums būtībā izslēdza «ABLV» no tirgiem, kuros notiek darījumi ar ASV dolāriem.Citas Latvijas bankas, kas darbojas pēc līdzīga modeļa, saskaras ar līdzīgām problēmām. Tā intervijā sacīja Putniņš. Viņš norādīja, ka Latvijā esot apmēram desmit bankas, kas apkalpo nerezidentus un kurām vajadzētu mainīt savu darbības modeli.

«Ja jūs jautājat par esošā biznesa modeļa dzīvotspēju, tad, protams, tas vairs nav dzīvotspējīgs,» norādīja Putniņš, tomēr vēl citu banku slēgšanu neraksturoja kā neizbēgamu scenāriju. «Viņi var mainīt biznesa modeli, ja ir uz to spējīgi. Viņi var likvidēties, kas ir risinājums, ja viņi neredz nākotni saviem uzņēmumiem.»

Kopš «ABLV» skandāla sākuma no Latvijas bankām izņemti noguldījumi vairāku simtu miljonu eiro apmērā. Taču Putniņš uzsver, ka Latvijas finanšu sistēma par spīti tam ir stabila.

«FinCEN» publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka «ABLV Bank» vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazināt draudus savām augsta riska darbībām.

ASV finanšu ministra vietniece terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos Sigala Mandelkere iepriekš atzīmēja, ka «ABLV Bank» ir padarījusi naudas atmazgāšanu par bankas uzņēmējdarbības pamatu. «Turklāt «ABLV Bank» ir veikusi pārskaitījumus korumpētām, politiski ietekmīgām personām un novirzījusi miljardiem dolāru publiskā korupcijā un aktīvu izvešanā ar fasādes kompānijas kontiem,» viņa sacīja.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Viesturs
Viesturs

Haha kur tad konkurence, puslīdz brivs tirgus utt? Vnk padomju savienība atkal ☺

kekoso
kekoso

ha ha ha, konkurences cīņā tiek izmantoti visi ieroči, ASV kā jaunais ofšoru centrs nīdē ārā konkurentus, sāk ar pamuļķīšiem bauriem, tipa stratēģiskiem partneriem :)) interesantākais ka paši ASV nepiedalās pat CRS stapvalstu finanšu kontu informācijas apmaiņas sistēmā un nemaz nedomā to darīt, bet kādus tik pekstiņus presē tautai lej … :))))