Lai gan ir izveidota tiesnešu un tiesas darbinieku apmācību sistēma un radīti priekšnoteikumi tiesnešu un tiesu darbinieku zināšanu un prasmju pilnveidei, katrs desmitais tiesnesis pēdējo četru gadu laikā mācības apmeklējis retāk nekā reizi gadā, secināts Valsts kontroles revīzijā.
“Ne visi tiesneši pietiekami rūpējas par savu zināšanu un prasmju pilnveidi, lai gan izmaiņas sabiedrībā un tiesiskajā regulējumā notiek strauji.
Tiesnešiem ātri jāpielāgojas mainīgajiem apstākļiem, un tas nav iespējams bez kvalitatīvas mācību organizācijas un aktīvas līdzdalības mācībās,” norādīja Litvins.
No 2025. gada 1. janvāra plānots mainīt tiesnešu un tiesas darbinieku apmācību sistēmu.
Darbību vajadzētu uzsākt Tieslietu akadēmijai, tomēr projekts vairākās aktivitātēs ir aizkavējies, un pastāv augsts risks, ka 2025. gada 1. janvārī atbilstoši iecerētajam apmācību modelim Tieslietu akadēmija darbību vēl neuzsāks.
Visu Valsts kontroles revīzijas ziņojumu var izlasīt VK tīmekļvietnē.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Galvenais, ka tiesnesis uzraksta savu sūdaino lēmumu un aizmirst par to, bet citiem ar to nekvalitatīvo “pļeku” jāstrādā tālāk un jādzīvo
Tak Stukāns teica, ka daļa jauno juristu nemāk saprotami un argumentēti izteikties – nav runas prasmju! Tas ir par LU juridisko fakultāti!
Tā diplomātiski (caur puķēm) pateica, ka daži tiesneši zemo zināša u dēļ nespēj kvalitatīvi izskatīt lietas
Jāpiebilst, ka arī tāpēc tika palaisti vaļā spiegošanā aizdomās turētie.