Valsts jūk prātā – VID sola rīkot kratīšanas uz Latvijas lielceļiem

Ieva Jaunzeme

Lai kontrolētu skaidras naudas deklarēšanu šķērsojot valsts robežu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) plāno veikt pārbaudes uz lielākajiem autoceļiem.

Par to ceturtdien žurnālistiem pavēstīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Jaunzeme izteica cerību, ka 1.jūlijā stāsies spēkā grozījumi likumā par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas, kas paredz pienākumu ikvienai personai uz robežas deklarēt skaidru naudu, sākot no 10 000 eiro. Grozījumi paredz, ka personām būs jāpierāda naudas izcelsme.

Saeima minētos likuma grozījumus otrajā lasījumā atbalstīja maijā.

“Es saprotu, ka šī norma tiks pieņemta vēl šajā parlamenta sesijā. Tas nozīmē, ka ielidojot ne tikai no ārējās robežas, bet arī uz iekšējās robežas, būs jādeklarē nauda un naudas pārvadītājam būs jāpierāda līdzekļu izcelsme. Ja atradīsim personas bagāžā 10 000 eiro, tad personai būs jāsniedz paskaidrojums par līdzekļu izcelsmi un kur naudu domāts izmantot.

Ja radīsies aizdomas, tad mēs šo naudu varēsim aizturēt un lūgt 30 dienu laikā iesniegt papildu dokumentus par tās izcelsmi. Ja persona nevarēs iesniegt šo informāciju, tad nauda tiks konfiscēta,”

norādīja VID vadītāja.

“Mums būs operatīvās vienības un veiksim pārbaudes konkrētās vietās uz lielākajiem autoceļiem. Es domāju, ka, visdrīzāk, nebūs tāda veida akcijas, ka vienkārši stāvēsim uz ceļa un pārbaudīsim visus pēc kārtas. Sākotnēji tā būs operatīvās informācijas pārbaude. Tas būs plānveidīgi un mērķtiecīgi,” norādīja VID vadītāja.

Minētā kārtība ļaus sekmīgāk cīnīties ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un apkarot “aplokšņu” algas, piebilda VID vadītāja.

Likuma grozījumi paredz, ka fiziskai personai, kas, šķērsojot valsts iekšējo robežu, ieved Latvijā vai izved no Latvijas skaidru naudu 10 000 eiro apmērā vai vairāk, pēc kompetentās iestādes amatpersonas pieprasījuma būs jāaizpilda skaidras naudas deklarācijas veidlapa, kā arī ar parakstu jāapliecina sniegto ziņu patiesums.

No likumprojekta izriet, ka skaidras naudas deklarācijas veidlapā būs jānorāda informācija par naudas īpašnieku un tās saņēmēju, kā arī skaidrās naudas summa un veids, tās izcelsme un izmantošanas nolūks, kā arī informācija par transporta veidu un maršrutu.

Ja skaidras naudas deklarācijas veidlapā norādītā informācija būs nepatiesa vai nepilnīga, tiks uzskatīts, ka skaidras naudas deklarēšanas pienākums nav izpildīts. Turklāt šādā gadījumā kompetentā iestāde varēs piemērot naudas sodu 25% apmērā no summas, kuru būtu pienākums deklarēt.

Finanšu ministrijas (FM) pārstāve Līga Kļaviņa iepriekš Saeimas komisijas pārstāvjiem skaidroja, ka minētie likuma grozījumi ir saistīti ar Eiropas Padomes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas jeb  Moneyval  rekomendācijām, kas ieviešamas, lai Latvijā aktīvāk cīnītos pret finanšu noziegumiem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Maija
Maija

Man patīk,ka visi tiek pārbaudīti,tracināti ,tricināti un citādi āti un īti!

Jancis
Jancis

A dekoltē ir dziļš :)

222
222

Inkasācijas dienestiem strauji palielināsies haltūru skaits.

Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Pieļauju, ka varētu būt info par lielu summu iepludināšanu dažādu akciju organizēšanai, sabiedriskai domai, destabilizācijai…

reņģe
reņģe

Kāds naivums

Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

10000 ir smieklīgi maz, lai uzņemtos riskus un pūles. LV iedzīvotājiem nav tik daudz naudas, lai to transportētu. Atmazgāšanai summa ir par mazu, lai to skaidrā naudā pārvietotu uz citu valsti, nevis mazgātu virtuāli. Summām un biežumam jābūt ievērojamam, lai organizētu šādu akciju…

Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Jo vairāk haosa, jo labāk…

Nu ko
Nu ko

apturēja inkasācijas auto -a tur vairāk kā 10 štukas -konfiscēja ,banka tā arī nevarēja pierādīt kur to naudu dabūja

Why not?
Why not?

Priekšnieku tāpat mazāk par strādniekiem – tātad, lai notiek!!!