Tiesnese Bērziņa un uzņēmējs Gulami par kukuļošanu cietumā nenonāk

tiesa

Bijušajai Rīgas apgabaltiesas tiesnesei Ivetai Bērziņai un uzņēmējam Gulamam Mohammadam Gulami piemēroti ar reālu brīvības atņemšanu nesaistīti sodi.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa pirmdien, 14.novembrī, apstiprināja vienošanos par sodu.

Gulami par kukuļdošanu piemērota brīvības atņemšana uz gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, kā arī naudas sods 9250 eiro apmērā. Tāpat viņam kā papildsods noteikta tiesību ierobežošana ieņemt noteiktus amatus uz vienu gadu, apliecināja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Bērziņai par kukuļa piesavināšanos noteikts naudas sods 11 100 eiro apmērā.

LTV raidījums “De facto” svētdien vēstīja, ka Bērziņa vairs netiek apsūdzēta par kukuļņemšanu, bet par kukuļa piesavināšanos, kas viņai notiesāšanas gadījumā nozīmē maigāku sodu. Prokuratūrā raidījumam “De facto” skaidroja, ka krimināllieta daļā par kukuļņemšanu pret Bērziņu ir izbeigta pierādījumu trūkuma dēļ.

Savukārt saskaņā ar prokuratūras atbildēm Gulami oponenta, uzbeku uzņēmēja pārstāvim Uldim Skudram, bijusī tiesnese tiek apsūdzēta par kukuļa piesavināšanos saistībā ar lietu, ko skatīja cits tiesnesis citā tiesā – Rīgas Centra rajona tiesas tiesnesis Imants Dzenis.

Tiesnesis Dzenis 2013.gada vasarā pieņēma lēmumu, kas ļāva Gulami ģimenei turpināt saimniekot Vecrīgas viesnīcā “Garden Palace”, kurā, pēc Skudras teiktā, Gulami nostiprinājies noziedzīgām metodēm, norādīja “De facto”. Apelācijas instancē šī Dzeņa skatītā lieta nonākusi pie tiesneses Bērziņas. Pret Dzeni neesot bijis pietiekamu pierādījumu, ka viņš būtu zinājis par Gulami un Bērziņas vienošanos.

Dzenis raidījumam skaidrojis, ka krimināllietā ir liecinieks un parakstījies par informācijas neizpaušanu. Ar tiesnesi Bērziņu viņš neesot pazīstams.

Iepriekš Ģenerālprokuratūra Bērziņai bija izsniegusi apsūdzību par kukuļņemšanu un diviem kukuļa piesavināšanās gadījumiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iepriekš paziņojumā presei norādīja, ka lūdz sākt kriminālvajāšanu pret tiesnesi par kukuļņemšanu un kukuļa piesavināšanos, bet pret uzņēmēju – par kukuļdošanu. Kriminālprocess tika sākts 2014.gada oktobrī.

KNAB toreiz paziņoja, ka uzņēmējs, kura uzņēmumi bija iesaistīti dažādās tiesvedībās, lai panāktu viņam labvēlīgu tiesas lēmumu pieņemšanu, vairākkārt nodeva kukuļus.

2014.gada novembrī Bērziņas kabinetā tika veikta kratīšana.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments