Tiesa: Valdības rīkojums par Muižnieka neapstiprināšanu LU rektora amatā ir prettiesisks

Indriķis Muižnieks

Valdības rīkojums par Indriķa Muižnieka neapstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā ir prettiesisks, atzinusi administratīvā rajona tiesa.

Līdz ar to tiesa atcēlusi iepriekšējo valdības lēmumu un uzdevusi par pienākumu trīs nedēļu laikā atkārtoti lemt par Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā.

Izglītības un zinātnes ministrija informējusi, ka “iepazīsies ar sprieduma saturu un tuvākajā laikā lems par savu pozīciju un turpmākajiem soļiem”.

Muižnieks pēc sprieduma atzina, ka “emocijas, protams, ir pozitīvas”.

“Es domāju, ka ministres vēlmei noskaidrot visu tiesiskumu līdz galam un līdz pašām mielēm  nu vajadzētu būt arī šajā brīdī apmierinātai. “Es viennozīmīgi piekrītu, ka mūsu attiecībām ir jābalstās uz tiesiskiem principiem,” sacīja Muižnieks.

Valdības lēmums rektoru neapstiprināt nebija vienbalsīgs, un jau toreiz vairākus ministrus Ilgai Šuplinskai par savu taisnību pārliecināt neizdevās. Vai to izdosies tagad, pēc nelabvēlīga tiesas sprieduma, grūti teikt.

“Mana uzticība ministrei nemainās. Bet es arī palieku pie tā, ko es agrāk esmu teicis, ka es neredzu nekādā veidā, ka tas ir valdības pašmērķis – tiesāties,” paziņoja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Ministre Šuplinska aizvien pastāv uz savu taisnību un uz jautājumu, vai neplāno demisionēt, atbildēja ar pretjautājumu: “Kāds ir pamats?”

“Tiesa nav pieņēmusi liecības, tā ir viena lieta. Otra lieta – ir arī papildu pierādījumi šobrīd, nu mēs skatīsimies, kā lems Ministru kabinets,” sacīja ministre, solot visu precizēt mēneša laikā.  

Kā zināms, valdība 27. augustā pēc ilgām diskusijām nolēma neapstiprināt Indriķi Muižnieku LU rektora amatā, jo Ilgas Šuplinskas (JKP) vadītās IZM skatījumā rektora vēlēšanās esot bijusi pārkāpta Augstskolu likumā un likumā “Par Latvijas Universitātes Satversmi” noteiktā LU rektora ievēlēšanas kārtība un noteikumi.

Septembra beigās Administratīvā rajona tiesa apturēja Muižniekam nelabvēlīgo MK lēmumu, ar kuru viņš netika apstiprināts LU rektora amatā. Tiesnese atzina, ka valdības rīkojums ir pirmšķietami prettiesisks un tā darbība varētu radīt būtisku kaitējumu. Tādējādi par rektora pienākumu izpildītāju atzīts Muižnieks.

Šuplinska nelikās mierā, un tiesas pagaidu noregulējums LU rektora jautājumā tika pārsūdzēts. Administratīvā apgabaltiesa saglabāja pirmās instances noteikto liegumu rīkot jaunas LU rektora vēlēšanas, tomēr atzina, ka valdībai ir tiesības noteikt rektora vietas izpildītāju.

Saistībā ar šo tiesas lēmumu LU rektora amatā no 1. decembra sāka strādāt  LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesors un bijušais dekāns Gvido Straube.

LU strīdā ar IZM par augstskolas rektora vēlēšanu iznākumu piedāvāja valdībai noslēgt mierizlīgumu. Savukārt Šuplinska pieprasīja, lai tiktu rīkotas jaunas vēlēšanas un pauda gatavību virzīt grozījumus Augstskolu likumā, lai ļautu šajās vēlēšanās piedalīties arī Muižniekam.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti  un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,   Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
auns
auns

Padomē bīdīs plēguri rubesu gudra, griboša, gatava nodokļu maksātāju naudu glāzēties

labvēlīgais tips
labvēlīgais tips

Muižnieka kungs, tikko uzzināju, ka Jūs jau pensionārs. Vai tad nemaz negribas atpūsties? Ir taču daudz padarīts. Kāpēc šo dzīves skaisto laiku pavadīt, cīnoties par krēslu? Vai tiešām tas ir tā vērts?

students
students

bet rubesa, barča-porča, bundzenieks, lembis MAKTENI pensionāri algas fonds no nodokļu maksātāju naudas šie uzkrāj sev vecuma pensiju met pa lampu seklu dēsta nākotnei
dobe aizkaltusi šai rīkle sausa
pārējiem bada nāve,katls tukšs

ganiņ
ganiņ

pūt stabuli rītiņa…….rasotā zālītē sudrabā………….

mainies uz augšu!
mainies uz augšu!

Vairāk par visu citu mani izbrīna Muižnieka kunga cīņa par amatu. Kas tā ir par zelta āderi, ja tā jāpazemojas? Ja jau tik neaizstājams, lai cīņā iesaistās LU, nevis pats. Muižnieka kungam vajadzētu drusku padomāt, kā uz viņa fona izskatās mūsu prestižākā augstākās izglītības iestāde, kur taču vajadzētu strādāt gudrām galvām. Nevajag novilkt visu līdz prasta tirgus līmenim.

analgīns
analgīns

Vai cik žēl…. nu tā cītīgi sekoja zvaniņa šķindām iedomātā ministres p.i. , pavisam kārtīgi ausijās. Atkal garām. Varbūt laiks pašai saprast, uz kurieni taures sauc…. uz laikiem, uz laukiem nu vēl taču ir iespēja kļūt par ka’du ciema sekretāri vai reģionālam darba tirgum atbilstošu kopmašīnas operatori… nu nav ne skolas, ne bērnudārzi, arī augstskolas neko tik sliktu izdarījušas, ka visiemjāturpina ciest

Studente
Studente

Normālā valstī šāds izgāzies premjers demisionētu , bet tas nav Latvijas variants !

Nestudents
Nestudents

Normālā valstī nebūtu šāds tiesas lēmums

Padome parastā
Padome parastā

Patiešām- ar šādu valdību nekas normāls pat hipotētiski nav iespējams