Spānijā atlaiž izlūkdienesta vadītāju pēc skandāla ar “Pegasus” spiegprogrammatūras izmantošanu politiķu izsekošanai

Spānijas valdība atbrīvojusi no amata Nacionālā izlūkošanas centra vadītāju Pazu Estebanu (Paz Estaban) skandāla dēļ, kas izcēlies politiķu mobilo telefonu noklausīšanās dēļ, izmantojot spiegprogrammatūru Pegasus. Par to ziņo izdevums The Guardien.

Runa ir par Spānijas premjerministra Pedro Sančesa, aizsardzības ministres Margaritas Roblesas, citu spāņu politiķu un vairāk nekā 60 Katalonijas un Basku Zemes neatkarības atbalstītāju mobilo telefonu noklausīšanos.

Saskaņā ar Toronto Universitātes ekspertu grupas Citizen Lab atzinumu, spiegprogrammatūra Pegasus Spānijas specdienestiem deva piekļuvi visai saglabātajai informācijai izsekojamo personu datu nesējos, ļāva pieslēgties mobilo ierīču mikrofoniem un kamerām, kā arī noklausīties sarunas.

Paza Estabana CNI vadīja kopš 2020. gada janvāra un bija pirmā sieviete šajā amatā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: The Guardien

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Latvijā Krišjānim būtu vienalga. Nu noklausījās, un stulbi jautātu – un kas tad ir?