Pusēm nespējot vienoties, strīdu par LU rektora vēlēšanām izšķirs tiesa

Indulis Muižnieks

Strīds par to, vai pērn notikušajās Latvijas Universitātes rektora vēlēšanās Indriķis Muižnieks rektora krēslā pārvēlēts likumīgi, beidzot nonācis tiesas zālē. Mierizlīgumu abām pusēm tā arī nav izdevies panākt un arī tiesas zālē debates par to nonāca strupceļā.

Tagad Administratīvā rajona tiesa trīs tiesnešu sastāvā izlems, vai valdība, neapstiprinot Muižnieku rektora amatā, rīkojusies likumīgi.

Lietu skata tiesa trīs tiesnešu sastāvā. Pirms lietu sākt pēc būtības, tiesa abām pusēm vēlreiz piedāvāja apsvērt mierizlīguma noslēgšanu. Izglītības ministrija uzstāj, ka tiesāšanos varētu izbeigt vien tad, ja rīkotu atkārtotas rektora vēlēšanas, kurās Muižnieks drīkstētu kandidēt. Bet amatā neapstiprinātais Muižnieks teica, ka pēc diviem neveiksmīgu sarunu raundiem turpināt strupceļā nonākušās debates nav vērts un atkārtotas vēlēšanas neesot iespējamas dažādu juridisku sarežģījumu dēļ.

“Šobrīd ir apgabaltiesas nepārsūdzams lēmums, ka šādas vēlēšanas nedrīkst būt. Arī Augstskolu likums šobrīd man neatļautu piedalīties šādās vēlēšanās. Un tie varianti, par kuriem mēs šeit dzirdējām, nu, tie ir tādi hipotētiski,” sacīja Muižnieks.

Tiesa arī noraidīja abu pušu pieteiktos lieciniekus – universitātes darbiniekus, studentus un Satversmes sapulces dalībniekus, kas varētu liecināt par labu kādai no pusēm.

Muižnieka oponenti cer, ka tiesu pārliecinās Izglītības kvalitātes valsts dienesta veiktais atzinums, kurā ir šaubas par 13 dalībnieku atdotajām balsīm.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar