Prokuratūras šoferis pieķerts dzērumā vadām darba auto; pasažiera krēslā – virsprokurors

Pagājušā nedēļā, 12.februārī ap plkst.17, Liepājā Valsts policija (VP) apturējusi prokuratūras automašīnu, kurā Dienvidkurzemes prokuratūras virsprokuroru Aināru Rimšānu mājās veda šoferis, kurš bija 1,89 promiļu reibumā, ceturtdien vēsta Latvijas Televīzija.

Automašīna likumsargu uzmanību piesaistīja, jo pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu – Liepājas pilsētā pa Brīvības ielu automašīna brauca ar ātrumu 74 kilometri stundā atļauto 50 kilometru stundā vietā.

Valsts policijas pārstāve Lāsma Greidāne norādīja, ka prokuratūras šoferis pie darba auto stūres bija sēdies 1,89 promiļu reibumā. Valsts policijā pret vīrieti ir sākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē.

Pasažiera vietā blakus apreibušajam šoferim sēdējis virsprokurors Ainārs Rimšāns. Tā kā viņš auto nestūrēja, to, vai arī viņš bija lietojis alkoholu, nepārbaudīja, norāda LTV.

Sazvanīts, virsprokurors Rimšāns apstiprināja, ka atradies auto, bet to, ka šoferis bija reibumā, viņš neesot pamanījis. Tā kā abi braukuši ar darba dienesta auto, policija spēkratu nekonfiscēja, bet no šofera piedzīs automašīnas vērtību.

Kadrs no LTV video

Jautāts, vai ar notikušo nav pārkāpts prokuratūras ētikas kodekss, Rimšāns atbildēja, ka tādu pārkāpumu nesaskata. Viņš par notikušo esot informējis vadību. Ar autovadītāju darba tiesiskās attiecības prokuratūra ir izbeigusi. Virsprokurors esot sniedzis liecības kriminālprocesā, bet citādi viņa loma notikušajā netiekot vērtēta, apstiprināja Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

6 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
turlais
turlais
11 s. atpakaļ

A atņemto mašīnu tagad sūtīs uz Ukrainu?

Dr.No
Dr.No
3 s. atpakaļ
Reply to  turlais

Tās mašīnas paliek Polijā vai Rumānijā. Nu, vismaz tā stāsta…

turlais
turlais
24 m. atpakaļ
Reply to  Dr.No

A ja Edža pats “sarīsies”?

Pretdaunis Bezdals Agrofirms
Pretdaunis Bezdals Agrofirms
21 s. atpakaļ

Nu ja prokuratūra ir tāds apsmiekls ta nau brīnums ka reālie zagļi nemaz līdz tiesai nenonāk, bet konfekšu zagļus liek cietumā.

korts
korts
18 s. atpakaļ

Ka tev tādam pamuļķim gruti dzivē klājas?

grosmamma
grosmamma
21 s. atpakaļ

Nocierst pa dieršu !