Politologs: 13.janvāra grautiņi neatkārtosies, jo visi dumpinieki aizbraukuši

13.janvāra grautiņi

2009.gada 13.janvāra grautiņam Vecrīgā līdzīgi nemieri visticamāk neatkārtosies. Tādu viedokli radio Baltkom ēterā pauda LU profesors, politologs Juris Rozenvalds.  Iemesls pēc politologa domām ir gaužām vienkāršs – visi dumpinieki no Latvijas aizbraukuši.

“Ir maz ticams, ka kaut kas tāds varētu atkārtoties. Lai arī šobrīd iedzīvotāju dumpīguma potenciāls ir augsts, daļa īpaši neapmierināto nobalsojuši ar kājām – viņi gluži vienkārši valsti pametuši. Tā Latvijai izrādījusies tā svilpe, pa kuru izplūdis tvaiks. Protesta gars var izpausties kādā citā veidā, piemēram, Latvijas iedzīvotāji var nobalsot par populistiskām partijām”, – uzskata politologs Rozenvalds.

Kā zināms, 2009.gada 13.janvārī sākotnēji mierīga protesta akcija, kurā piedalījās vairāki tūkstoši ļaužu, izvērtās nevaldāmā grautiņā. Tostarp tika bojāta Saeimas ēka un vairāki citi nami tās tuvumā.

Pa Saeimas logiem tika raidīti bruģakmeņi, tā izsitot vairākus stiklus. Nemiernieki uzvedās tik agresīvi, ka savainojumus guva pat policijas darbinieki, kas centās satrakojušos pūli savaldīt.

Vēlāk politologi un sociologi prognozēja, ka 13.janvāra notikumi Vecrīgā varētu atkārtoties.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
oskars
oskars

sveta pasakuma del var ari atbraukt uz Latviju