“Paradīzes papīri” ir jaunie “Panamas papīri”

paradīzes papīri
Pasauli pāršalcis jauns slepenu dokumentu noplūšanas skandāls. Tajā atklājies, kā izmantojot ofšoru kompānijas, ļaudis, tostarp no politiskās elites, slēpuši savu turību un izvairījušies no nodokļu nomaksas.
.
Dokumentos parādās arī slavenā īru mūziķa Bono vārds. Viņš, izmantojot Maltā bāzēto ofšoru, Lietuvas pilsētā Utenā iegādājies lielveikalu. Par to svētdien vēstīja britu laikraksts The Guardian.

Nopludinātie materiāli, kas nosaukti par “Paradīzes dokumentiem”, nākuši no divu ofšoru nodrošināšanas uzņēmumu un deviņpadsmit “nodokļu paradīžu” kompāniju datu bāzēm.

Kopumā žurnālistu rīcībā nonākuši 13,4 miljoni dokumentu, no kuriem pirmie publiskoti svētdien.

Dokumenti liecina par vairāku milzīgu starpnacionālu uzņēmumu, kā arī bagātu privātpersonu mahinācijām, ar ofšoru palīdzību izvairoties no nodokļu nomaksas.

Izdevums norāda, ka Bono nekad nav bijis Lietuvā. Tomēr viņš ir izvēlējies investēt mūsu dienvidu kaimiņvalstī. Bono izmantojis Maltā esošu ofšora uzņēmumu, lai daļēji iegādātos Utenā esošu lielveikalu. Bono 2007. gadā lielveikalā “Aušra” ieguldījis 5,8 miljonus eiro. 2012. gadā Bono pārcēlis savu uzņēmumu uz Gērnsijas salu, kas tāpat kā Malta ir zemo nodokļu zona.

Bono pārstāvji The Guardian taisnojušies, ka mūziķis Maltas kompānijā bijis tikai viens mazākajiem investoriem, un uzņēmums, kas likumīgi tika reģistrēts Maltā, 2015. gadā ir likvidēts. Arī Gērnsijā reģistrētajā uzņēmumā Bono neesot bijis lielākais investors.

The Guardian uzsver, ka Bono pēc svētdien klajā nākušajām ziņām par savām darbībām nav publiski atvainojies.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: The Guardien

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar