Nav jau Šlesers – Raiņa un Aspazijas vasarnīcas apzadzējs atrasts un aizturēts dažu dienu laikā

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

Aizdomās par Raiņa un Aspazijas vasarnīcas apzagšanu Valsts policija (VP) 22.jūnijā aizturējusi kādu 1983. gadā dzimušu vīrieti.

Ļaundaris bija apmeties kādā hostelī Rīgā. Turpat atrasti un atsavināti arī nozagtie muzeja eksponāti – tintnīca, spalvaskāts un rakstāmmašīna. Aizturētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

21. jūnijā no Raiņa un Aspazijas vasarnīcas, Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā, tika nozagti Rainim kādreiz piederoši priekšmeti – tintnīca, spalvaskāts un rakstāmmašīna. Priekšmetu aptuvenā vērtība – ap 14 000 eiro.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa policisti, uzsākot nozieguma izmeklēšanu, ieguva videonovērošanas kameru ierakstus, kuros redzams iespējamais zaglis.

22. jūnijā ap plkst.16 likumsargi saņēma informāciju no kāda Rīgas hosteļa darbinieka par to, ka līdzīgs vīrietis videonovērošanas kamerās redzamajam ir apmeties konkrētajā hostelī. Jūrmalas iecirkņa policisti sadarbībā ar kolēģiem no Rīgas Centra iecirkņa ieradās šajā adresē un aizdomās par zādzību aizturēja 1983. gadā dzimušu vīrieti. Pārbaudot istabu, kurā vīrietis bija apmeties, tika atrasti un atsavināti visi nozagtie eksponāti. Pēc kriminālprocesuālo darbību veikšanas visas nozagtās mantas tiks atdotas muzejam.

Jāpiebilst, ka aizturētais jau iepriekš vairākas reizes sodīts par mantiskiem noziegumiem, tajā skaitā par zādzībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas – par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizturētajam tiesa piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Valsts policija izsaka pateicību vērīgajam hosteļa darbiniekam, kurš informēja likumsargus par aizdomās turētā atrašanās vietu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots un foto: VP lapa Facebook

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar