Lemberga advokāts lūdzis tiesu atbrīvot viņa klientu no apcietinājuma veselības stāvokļa dēļ

Aivara Lemberga advokāts vērsies tiesā, lūdzot viņa klientu veselības stāvokļa dēļ atbrīvot no apcietinājuma – klients esot sasirdzis ne tikai ar Covid-19, bet viņam ir arī ilgstošas un hroniskas slimības, tajā skaitā trūce, vēsta TV3 Ziņas.

Aivara Lemberga advokāts iesniedzis Rīgas Apgabaltiesā lūgumu atbrīvot viņa klientu no apcietinājuma veselības stāvokļa dēļ.

Rīgas apgabaltiesā Lembergu apcietināja 22. februārī, un kopš tā laika viņš ir cietumā. Nesen Lembergu pārveda uz Olaines cietuma slimnīcu, jo viņš ir sasirdzis ar Covid-19.

Pēc advokāta teiktā, Lembergs ar “Johnson&Johnson” vakcīnu pret Covid-19 potēts 10. maijā. Esot apcietinājumā, vairāk nekā divus pēdējos mēnešus Lembergs lūdzis balstvakcīnu, taču tā neesot nodrošināta, kā arī neesot saņemtas atbildes uz viņa un aizstāvju lūgumiem šajā jautājumā. Piektdien, 3. decembrī, Lembergu pārveda uz Latvijas cietumu slimnīcu Olainē, bet pirmdien, 6. decembrī, advokāts vērsās tiesā, lūdzot, lai viņa klientu atbrīvo veselības stāvokļa dēļ.

“Jāņem vērā, ka Aivars Lembergs ir saslimis ne tikai ar Covid-19, viņam ir arī ilgstošas un hroniskas slimības, tai skaitā šī trūce, ko viņš guva, atrodoties ieslodzījuma vietā un ņemot vērā Covid-19, pastāv ļoti liels risks dažādām komplikācijām. Kāda gan var būt sajūta, ja esi inficēts ar Covid-19 un aizvests uz slimnīcu! Domāju, ka sajūta laba nevar būt,” norāda
Lemberga advokāts Māris Grudulis.

Lēmumu, vai atbrīvot Lembergu, tiesnesis, visticamāk, pieņems trīs dienu laikā. Ieslodzījuma vietu pārvaldē uz jautājumu, vai tiešām Lembergam liegta balstvakcīna, neatbildēja, jo šī informācija satur sensitīvus datus.

Kopumā Latvijas cietumos ir 62 Covid-19 inficētie, visās ieslodzījuma vietās rutīnas testēšana notiekot reizi nedēļā. Viegli saslimušos izolē cietumu karantīnas zonās, uz Olaines slimnīcu pārved smagas un vidēji smagas saslimšanas gadījumā un ieslodzītos ar hroniskām slimībām. Olaines slimnīcā pašlaik atrodas tikai trīs ieslodzītie.

“Ir vērojams inficēšanās gadījumu kritums ieslodzījumu vietās kopumā. Karantīna ir noteikta Rīgas Centrālcietumā un Jelgavas cietumā, citās ieslodzījuma vietās – Valmieras cietumā, Olaines cietumā un Iļģuciema cietumā – karantīnas ir pārtrauktas, jo netika konstatēti jauni inficēšanās gadījumi,” skaidro Ieslodzījumu vietu pārvaldes pārstāve Ksenija Vītola.

Centrālcietumā, kurā pirms nonākšanas slimnīcā atradās arī Lembergs, pašlaik ir 26 inficētie kopumā uz vairāk nekā 900 ieslodzītajiem. Centrālcietumā karantīna pagarināta līdz 9. decembrim, kad veiks kārtējo testēšanu, pēc kuras amatpersonas lems par iespējamu karantīnas pagarināšanu. IeVP nodarbināto vidū pret Covid-19 vakcinēti 98% cilvēku, bet ieslodzīto vidū vakcinācijas aptvere ir 64,4%.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Un nav nekā jauna šai pasaulē
Un nav nekā jauna šai pasaulē

Pirms pašvaldību vēlēšanām bija dzīvelīgāks par dzīvu. Jāgaida nākošās vēlēšanas, tad atkal būs vesels.

Mirdza
Mirdza

Prot jau Lembis žēloties… kur tad nu tādas vecas vainas, agrāk tikai smaidīja.Lai nu sēž vecais blēdis.

seniors
seniors

Nošpikojis no Laventa.

zinātāja
zinātāja

Izlaist no apcietinājuma šo blēdi??? Tam glumajam, nekaunīgam mēslam vieta tikai aiz restēm !!!

Proletārietis
Proletārietis

Šķiet, ka Lavents ir viņa koučs.

Hav
Hav

jeb latviski, darbaudzinātājs. LI ir LII. darbaudzinātājs.

Sarmīte
Sarmīte

bet Bordānam ir citi plāni !

Lavents
Lavents

Tā visi blēži izmanto savu “veselības stāvokli”, lai izmuktu no pelnītās tiesas.

deputāts
deputāts

Nav jāpiekāpjas šiem teātra uzvedumiem. Tauta atceras, ka lietas izmeklēšanā apcietinājumā šis bija slimās par slimu, bet kad tiesnese Broda šo izlaida, aizskrēja dejotājs, ne vairs slims, nekā.

Tagad tas pats. Tik īss, tik slims. Ja izlaidīs, tad palikdamies mājās aizlidos ar visām atbilstošajām apmaksātajiem pensionāram un puķu pušķiem.

ho ho ho
ho ho ho

Viņam mājās nav ko ēst.

Voiceks
Voiceks

vai tad nav kārtīgi nopelnījis tur sēdēt?