Kalnmeiers: Rimšēviča lietas izmeklēšana nevilksies gadiem ilgi

Ēriks Kalnmeiers
Pašlaik nav pamata uzskatīt, ka Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lietas izmeklēšanai būtu nepieciešami gadi, intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» norāda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.
.
Viņš uzsver, ka ir ieinteresēts, lai uzsāktais process ātri tiktu novests līdz galam, noskaidrojot patiesību, jo tajā ir iesaistīta ļoti augsta valsts amatpersona, kura ieņem amatu Eiropas Centrālajā bankā. «Ja būs vajadzīgas kādas papildu darbības vai resursi, tad tam būs zaļā gaisma, taču pašlaik nav pamata uzskatīt, ka šajā lietā būtu nepieciešami gadi,» norāda Kalnmeiers.
.
Kā zināms, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par «ABLV Bank» darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un «Norvik» banku. Netieši noprotams, ka lieta varētu būt saistīta ar «Trasta komercbanku», ko gan KNAB, gan Rimševiča puse nedz noliedz, nedz apstiprina.Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata. «[..] Šobrīd es esmu pieņēmis lēmumu, ka es neatkāpšos, jo es neesmu vainīgs. Manu apmelotāju un nomelnotāju mērķis ir, lai es atkāptos, lai es nevarētu sevi aizstāvēt,» iepriekš preses konferencē teica Rimšēvičs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
pensionars
pensionars

Redzams ka Kalnmeijers ir sazverestibas lidzdalibnieks pret Rimsevicu.

nazis
nazis

Generālprokuroram ir dīvaina laika izjūta ar mazāko laika mērvienību – gads. Šajā gadījumā izmeklēšanai laiks jāskaita dienās, nedēļās, varbūt pāris mēneši, bet ne ilgāk. Vai nu ir pierādījumi, vai nav.

:)))
:)))

gads nē, 2 gadi un noilgums kā Bondaram