Integrācijas fonds prasa žurnālistikas centram “Re:Baltica” atmaksāt 36 500 eiro

Inga Spriņģe

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) prasa pētnieciskās žurnālistikas centram “Re:Baltica” atmaksāt vairāk nekā 36 500 eiro, kas ir daļa no saņemtā finansējuma dokumentālo sēriju “Šķelšanās” tapšanai, vēsta LSM.

Paziņojumā medijiem SIF norāda, ka atbalsta programmas, kurā piešķirts finansējums dokumentālajām sērijām “Šķelšanās”, mērķis paredz atbalstīt satura radīšanu latviešu valodā, taču “Re:Baltica” projekta aktivitātes daļēji īstenotas svešvalodā. Pieteikumā informācija par satura radīšanu svešvalodā neesot bijusi iekļauta.

Kā SIF norāda LTV, pirmajā sērijā “Politiķi no “krievu partijām”” krievu valodas īpatsvars pārsniedzis 70%. Un, tā kā Mediju atbalsta fonda programmas mērķis ir saliedēt sabiedrību uz latviešu valodas pamata, satura radīšana svešvalodā nav atbilstoša programmas noteikumiem un valsts budžeta līdzekļu piešķiršanas mērķim, paziņojumā norāda SIF.

Savukārt “Re:Baltica” skaidroja, ka tika pieņemts redakcionāls lēmums saglabāt oriģinālvalodu un izmantot subtitrus, lai nezaudētu iespēju pilnvērtīgi redzēt personu attieksmi.

Tomēr SIF nolēma atprasīt daļu – 36 590 eiro – no kopumā apstiprinātā 92 915 eiro finansējuma, norādot, ka projekts daļēji tomēr sasniedz solīto.

“Re:Baltica” sola lēmumu apsūdzēt SIF, un, ja tas netiks mainīts, vērsties tiesā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
begemotu frizieris
begemotu frizieris

Nez kādēļ, rūgtās drapes ko parasti šīs dāmas piedāvā saviem “klientiem”, tiek uztvertas kā kaut kas nepiedienīgs pašu lietošanai.