Iekšlietu ministrijas (IeM) padotībā esošā Informācijas centra (IC) bijusī priekšniece Līga Lapiņa iesniegusi apelācijas sūdzību par pirmās instances spriedumu, ar kuru viņa par dienesta telefona iespējamo izblēdīšanu eksministra Sanda Ģirģena privātai lietošanai sodīta ar naudas sodu 18 600 eiro apmērā, skaidro Rīgas pilsētas tiesā.
Lieta nosūtīta Augstākai tiesai piekritības noteikšanai.
Kā zināms, apsūdzība celta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.
Saskaņā ar apsūdzību amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, deva prettiesiskus rīkojumus sagatavot nepieciešamos dokumentus mantas norakstīšanai un utilizācijai. Pēc to sagatavošanas, apzinoties, ka konkrētā manta paliks citas personas lietošanā, amatpersona izmantojusi tai piešķirtās pilnvaras un apstiprinājusi attiecīgās mantas norakstīšanas aktu, informēja prokuratūra.
Lapiņa savu vainu neatzīst.
Kā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, Ģirģenam pēc ministra amata pamešanas 2021.gada jūnijā bija jānodod lietas un arī par valsts naudu pirktais dienesta telefons – nepilnu 1000 eiro vērtais “Apple Iphone XR”.
Ministrs telefonu vēlējies paturēt sev. IeM IC, kas ir telefona īpašnieks, nav likumīga veida, kā darbinieki izsniegtās ierīces var paturēt privātai lietošanai.
Centra priekšniece pēc ministra lūguma mēģinājusi jautājumu atrisināt, lai pēc papīriem telefons skaitītos iznīcināts.
Tiesā IC darbinieki stāstījuši, ka Lapiņa likusi nokārtot, lai telefons paliktu ministra īpašumā. Viņi pakļāvušies, jo baidījušies iebilst. IC izlēmis Ģirģena “Iphone” norakstīt kā sabojātu. Lai to nokārtotu, savu roku pielikuši vismaz četri darbinieki, un firma, kas, neredzot aparātu, sagatavoja izziņu, ka tālrunis ir tiktāl bojāts, ka vairs nav remontējams.
Telefons lietiskajiem pierādījumiem neesot pievienots, jo esot pazudis. Kad izmeklētāji lūguši Ģirģenam atdot ierīci, viņš paziņojis, ka tā, braucot ar motociklu, izkritusi no kabatas.
Ģirģens kriminālprocesu uzskata par safabricētu, lai atriebtos viņam un godīgajiem ierēdņiem par to, ka lauzis negodīgu iepirkumu tradīciju Informācijas centrā.
Lai arī prokuratūra to savā paziņojumā nav minējusi, jau rakstīts, ka Iekšējās drošības birojs sāka izmeklēšanu par IeM IC amatpersonu un uzņēmuma “KB Open” iespējamām prettiesiskām darbībām, kas saistītas ar centra organizētajiem iepirkumiem. Arī šī lieta ierosināta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Tika ierosināta disciplinārlieta pret IC priekšnieci Lapiņu.
Iekšlietu ministrija ir izbeigusi valsts civildienesta attiecības ar Lapiņu.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Kapēc tādu amatpersonu Ītelefoni nav reģistrēti ar valsts e-pastu? Un nolockoti.
Tad varētu elementāri apskatīties kur tas telefons atrodas.
Pilnīga absurda uzvara pār veselo saprātu, kas tas par tiesisko regulējumu, ka sods par pretvalstiskām izdarībām ir salīdzināms telefona “norakstīšanu” ex- ministram – 15 000 un 18 600. Abas izdarbības ir sosdāmas, bet samērojamība!? Kas kontrolē parlamentu, vai tiešām neizdodas sparast, ka esam tuvu militārajam konfliktam? Ko esam savēlējuši!?