Eksperti: Rimšēviča “Kamčatkas copes” fotogrāfija tikusi rediģēta un montēta

Rimšēvičs
Ekrānuzņēmums

Fotogrāfijā, kurā kukuļošanā apsūdzētais Latvijas bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs atpūšas Kamčatkā, ir redzamas pazīmes, kas norāda uz fotogrāfijas rediģēšanu un montāžu, konstatējuši neatkarīgi eksperti.

Rimšēviča advokāts Juris Grīnvalds skaidro, ka fotogrāfijas autentiskumu tika lūgts pārbaudīt diviem neatkarīgiem ekspertiem, kuri veica dažādu veidu fotogrāfijas analīzes, tostarp spektrogrāfiju. Abi eksperti savos atzinumos norādījuši, ka medijos publicētajā fotogrāfijā konstatētās pazīmes ir būtiskas, stabilas un sastāda pazīmju kopumu, kas ir pietiekams kategoriskam atzinumam, ka ir veikta fotogrāfijas rediģēšana un montāža.

Kā zināms, Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons ir apsūdzēti kriminālprocesā, kas patlaban atrodas Ģenerālprokuratūrā un kuru iepriekš izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Šovasar Ģenerālprokuratūra Rimšēvičam uzrādīja apsūdzību par kukuļņemšanu, bet Martinsonam – par kukuļņemšanas atbalstīšanu.

Avots: jauns.lv

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
nazis
nazis

Šai bildei nav nekādas saistības ar apsūdzībām Rimšēvičam. Nebija jēgas to publicēt tad, tikpat bezjēdzīgs ir ekspertu slēdziens tagad. Par makšķerēšanu nevienu neapsūdz.

Oto
Oto

Kur var iepazīties ar to atzinumu? Advokāts var apgalvot jebko un žurnālisti to pa naudu pārbulicē. Pie tam tā ir LETA ziņa.

Andris
Andris

Ja tā bilde ir oriģināla, tad – dīvaini veči tie Rimševičs un Maligins. Aizbrauc zvejā ar načovku un līdzi ņem bārdas dzenamos. Kurš tā dara! Neviens tak zvejā nedzen bārdu. Vai arī viņi kaut kādi pe…ki.
Pirmais no kreisās izskatās pēc Timiura Batrudinova. Vai tā kaut kāda sakritība.
Bet smieklīgākais protams ir automāts. Pie sienas pa kreisi no loga(?) blakus pirts zālītēm uz nagliņas pakārts Kalašņikovs! Tas gan ir cirks..

nazis
nazis

Kamčatkā makšķerējot bez šaujamā neiztikt, citādi vari kļūt par lāča brokastīm. Ar makšķerkātu no lāčiem neatgaiņāsies.

Andris
Andris

Medībās ir aizliegts izmantot ieročus, kas paredzēti karam vai drošības iestāžu darbam. Medībām domāti medību ieroči. Tas pats attiecas arī pašaizsardzību. Uz Kamčatku attiecas tie paši likumi, kas uz jebkuru citu vietu

mjā?
mjā?

Kādēļ tik daudzos medijos pēkšņi parādās šī ziņa? Par to tak visi jau sen aizmirsuši, kāda tam nozīme? Kāda “sabiedriskā doma” tiek stimulēta?