Drošības iestādes rausta plecus, kur pazuduši izmitinātie bēgļi

drošības iestādes rigards kozlovskis

Drošības iestādes ir neziņā, kurp devušies pieci irākieši, kas aizbēguši no bēgļu izmitināšanas centra “Mucenieki”. Visticamāk, viņi devušies uz kādu citu Šengenas zonas valsti, min iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Viņš Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” skaidroja, ka irākieši nav šķērsojuši Šengenas zonas ārējo robežu, tādēļ noprotams, ka viņi devušies uz kādu no šīs zonas valstīm, kas viņiem šķiet pievilcīgāka nekā Latvija. Šāda situācija Eiropas Savienībā neesot nekas jauns, piebilda ministrs.

Amatpersonas norādīja, ka mēdz būt gadījumi, kad Latvijā ierodas cilvēki, kuru galamērķis nav mūsu valsts, un kuriem ģimenes vai kopienas uzturas citā Eiropas valstī. Šādi cilvēki, iespējams, pēc naudas saņemšanas no radiniekiem dodas prom no Latvijas.

Drošības iestādes neveido statistiku par to, cik no bēgļiem pēc nonākšanas “Muceniekos” paši izvēlas šo vietu pamest. Neesot zināms, vai šie pieci irākieši ir no to 28 irākiešu grupas, kas nesen tika aizturēta Latvijas teritorijā.

 

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ance
ance

Latvijā jau vispār nav nekādas uzskaites ne par ko. Vai tad kāds zina, piemēram, cik skolas vecuma bērnu neapmeklē nevienu mācību iestādi?

MILDA BREIVA
MILDA BREIVA

Citiem vārdiem : neko nezinu, neko negribu zināt un man nav pavēlēts interesēties par terorisma draudiem.