“Idejas noslīka atsevišķu partijas biedru konformisma un demagoģijas purvā” -Rancāns izstājas no “Konservatīvajiem”

Juris Rancāns

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns nolēmis pamest partiju “Konservatīvie”. Par savu lēmumu izstāties no partijas politiķis paziņojis sociālajā vietnē “Facebook”.

Politiķis, kurš 14.Saeimas vēlēšanās startējis no minētās partijas, bet jaunajā sasaukumā nav ticis, sociālajā vietnē “Facebook” paziņojis par lēmumu izstāties no partijas “Konservatīvie”.

Viņš norāda, ka vēlēšanu rezultāti rāda, ka partija “Konservatīvie” ir zaudējusi vēlētāju uzticību. “Tas ir patiesības mirklis partijai un arī man. Mēs esam saņēmuši vēlētāju vērtējumu mūsu darbībai iepriekšējā periodā. Tas ir absolūti negatīvs. Tā ir arī mana politiskā atbildība. Tāpēc es esmu nolēmis izstāties no partijas “Konservatīvie”, vēsta Rancāns.

Politiķis norāda, ka iesniegumu partijai jau ir nosūtījis un piebilst, ka šāds lēmums viņam briedis jau sen. Rancāns skaidro, ka agrāk šo lēmumu nav pieņēmis, jo juties atbildīgs par to, ka krīžu laikos nav pareizi šķelt partiju un radīt politiskās nestabilitātes riskus.

“Vēlētāju uzticības zaudējums ir pamatots. Man nav šaubu, ka iepriekšējās vēlēšanās vēlētājs balsoja par mums kā par konservatīvās ideoloģijas pārstāvjiem. Tomēr laika gaitā izrādījās, ka vārds “konservatīvs” partijas valdes un daļas biedru ieskatā ir relatīvs, elastīgs un stiepjams pēc vajadzības atkarībā no aktuālās konjunktūras,” uzsver deputāts.

Viņš skaidro, ka visi viņa iebildumi “noslīka” atsevišķu partijas biedru “konformisma un demagoģijas purvā”. “Partija izrādījās ar neskaidru ideoloģiju un likumsakarīgi nonāca identitātes krīzē. Tā sāka mētāties uz visām pusēm, apkalpot citu partiju vēlētāju intereses un pildīt citu partiju programmu ideoloģiskos punktus. Tā vairs nebija tā partija, kurā es iestājos 2018.gadā,” pamato Rancāns.

Viņš uzskata, ka tieši “Konservatīvo” vadības neadekvātums, nevēlēšanās ieklausīties un pārstāvēt konservatīvo vēlētāju parlamentā/valdībā ir novedis pie tik graujoša vēlēšanu rezultāta. Vēlēšanu iznākums – 3,09% parāda, ka par partiju šoreiz balsoja tikai paši partijas biedri, viņu radi, draugi un kolēģi. Faktiski partijai šobrīd nav nekādas vēlētāju bāzes un šajā brīdī tā pārstāv vienīgi pati sevi un savus biedrus, turklāt arī ne visus. Vēlēšanu rezultāti arī nozīmē, ka plašākā sabiedrībā patvaļīgi interpretētajam “viltus konservatīvismam” nav praktiski nekāda atbalsta. Tāpēc ir laiks teikt ardievas šai partijai, “Facebook” atzīst Rancāns.

Rancāns pateicas par politisko pieredzi, to uzskatot kā vērtīgu, solot ar daudzajiem secinājumiem dalīties ar tiem, kuri plāno kādreiz startēt lielajā politikā.

“Konservatīvie”, kam neizdevās iekļūt jaunajā parlamenta sasaukumā, secinājumus par 14.Saeimas vēlēšanu iznākumu plāno izdarīt pēc to analīzes.

Jau ziņots, ka vēlēšanās labāko rezultātu sasniegusi “Jaunā vienotība”, kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība – 16, “Apvienotais saraksts” – 15, Nacionālā apvienība – 13, “Stabilitātei!” – 11, “Progresīvie” – 10, “Latvija pirmajā vietā” – deviņus mandātus.

Saeimas vēlēšanas izrādījās liktenīgas valdošajā koalīcijā ietilpstošajiem politiskajiem spēkiem “Attīstībai/Par” un “Konservatīvajiem”, kā arī krievvalodīgo elektorāta ilggadējai līderei “Saskaņai”, kas nespēja pārvarēt 5% vēlēšanu barjeru un palika ārpus nākamā parlamenta sasaukuma.

Vēlēšanas ir notikušas. Paldies visiem, kuri aizgāja un izdarīja savu izvēli. Paldies visiem atbalstītājiem. Šobrīd ir…

Posted by Juris Rancāns on Pirmdiena, 2022. gada 3. Oktobris

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
švamme
švamme

Noslīga gan revolucionārā apmātībā un plānos graut valsti. Izglītībā tas efektīgi izdevās… tagad gadus 5-7 vajadzēs kaut ko vismaz daļēji atjaunot, citādi – grāvraču un trauku mazgātāju paaudze sekmīgi radīta.

nunu
nunu

Lai brauc mājās un sāk strādāt, salīduši čangaļi Rīgā bet pašiem mājās bardaks!

Forši
Forši

kurš būs nākošais , Burdān , nezini ?

Rēzija
Rēzija

Tu esi gudrs.

buļbuļ
buļbuļ

Pēdējie astainie pamet kuģi… izskatās, ka par vēlu ar politooga tādu grādu noteikti var pretendēt uz drošības spilvenu trauku mazgātuvē

12345
12345

Interesanti, kur šis tagad “uzpeldēs”?

ērce
ērce

Ar neskaidru ideoloģiju un identitāti? Hmmm. Ļoti gaisīgi. Kaut gan neesmu bijis šīs partijas atbalstītājs, labprāt lasītu konkrētāku skaidrojumu, ar piemēriem.