Tiesa attaisno Jūrmalas mēru Truksni “komandējuma” krimināllietā

Gatis Truksnis

Rīgas rajona tiesa otrdien attaisnoja Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni (ZZS/LZP) tā dēvētajā “komandējuma” krimināllietā, kurā tika apsūdzēta arī mēra biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse.

Tiesa šodien uzklausīja apsūdzēto pēdējos vārdus un abus attaisnoja.

Par spriedumu prokuratūra varēs iesniegt protestu. Tādā gadījumā protests būs jāskata Rīgas apgabaltiesai.

Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs teica, ka sprieduma motivācija pagaidām nav zināma, taču acīmredzot tiesa pievienojusies aizstāvības argumentiem, jo aizstāvība uzskata, ka Truksnis ir attaisnojams, līdz ar to spriedums ir loģisks.

Saskaņā ar apsūdzību, amatpersona, lai slēptu savu neattaisnoto prombūtni darbā, vienojās ar otru personu, ka tiks noformēts rīkojums par komandējumu, kurā tiks ierakstītas nepatiesas ziņas, un ka šo dokumentu izmantos kā attaisnojumu amatpersonas darba kavējumam – neattaisnotai prombūtnei.

Prokuratūras ieskatā, viltotais dokuments tika iesniegts iestādes grāmatvedībā.

Pirmstiesas izmeklēšanu pirms lietas nodošanas apsūdzību celšanai, šajā lietā veica Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Truksnis figurēja arī krimināllietā par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), iespējams, nelikumīgu finansēšanu, tomēr prokuratūra pret mēru kriminālprocesu izbeidza. Šajā lietā prokuratūra uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un finansistam Jorenam Raitumam piemērojusi kopumā 86 000 eiro lielu sodu par ZZS un partijas “No sirds Latvijai” nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā pirms pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Par minēto noziegumu izdarīšanu viena persona sodīta ar 77 400 eiro sodu, bet otra – ar 8600 eiro sodu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Avots: plašsaziņas līdzekļi

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Haha
Haha

Man Truksnis patīk, viņš prot kociņu ekonomēt un nemīž eksperimentēt. Tā turēt!

anna
anna

Vārna vārnai acīs neknābj … T. varēs turpināt savu dzīves veidu !!!

šķinda
šķinda

tad jau zzs vairs nevarēs kaut o čiepstēt pret JKP ālēšanos un tik trauki plīst zilonim plosotes