Šuplinskas „neatkarīgie juristi” – trīs viņas padotībā esošas ierēdnes

Ilga Šuplinska

Lai izvairītos no iespējamas atbildības par dienesta pārbaudes materiālu nelikumīgu izplatīšanu un nodošanu trešajām personām, Ilgas Šuplinskas vadītā Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi palikt pie versijas – ministres publiski pieminētie „neatkarīgie juristi”, kuri vēl pirms Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) atzinuma ir iepazīstināti ar dienesta pārbaudes materiāliem, esot… trīs pašas ministres pakļautībā esošas ministrijas ierēdnes.

Patlaban notiek konsultācijas ar vairākiem neatkarīgiem juristiem, kas visi vienā balsī norāda uz noteiktu procesa pārkāpumu Latvijas Universitātes rektora vēlēšanās, – tā Šuplinska 16. jūlijā paziņoja televīzijā.

Taču faktiski nekavējoties pēc tam izrādījās, ka ministre ir pārsteigusies un sagādājusi sev iespējamas nepatikšanas – viņas rīcība, nododot šādu konfidenciālu informāciju nesaistītām personām, būtu nelikumīga.

Faktiski uzreiz pēc tam ministrei un Izglītības un zinātnes ministrijai tika nosūtīta vesela virkne jautājumu, pieprasot atklāt – kas tad ir šie „neatkarīgie juristi”, kam viņa nodevusi konfidenciālu informāciju. Taču Šuplinska uz šiem jautājumiem atbildēt atteicās, savukārt ministrijai atbilžu sagatavošanai bija nepieciešamas trīs nedēļas.

Šajās trīs nedēļās Šuplinskas vadītā ministrija ir nolēmusi palikt pie versijas, ka informācija ārpus ministrijas sienām nav nokļuvusi, jo trīs „neatkarīgie juristi” esot bijuši… trīs ministres pakļautībā esošas un no viņas labvēlības atkarīgas ministrijas ierēdnes.

„Attiecībā uz lūgumu sniegt informāciju par izglītības un zinātnes ministres I. Šuplinskas norādītajiem juristiem, kas snieguši savu vērtējumu, paskaidrojam, ka IKVD ziņojumā konstatēto kompetences ietvaros, atbilstoši dotajam uzdevumam, izvērtēja izglītības un zinātnes ministrijas juridiskā un nekustamo īpašumu departamenta direktora vietniece Daiga Dambīte, kā arī Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta juriskonsultes A. Depkovska un I. Akmentiņa,” – šāda ir ministrijas oficiālā versija.

Pamatojoties uz to, Šuplinskai nekādas nepatikšanas par informācijas izpaušanu nedraud, un ministrija ir varējusi paziņot: „Attiecībā uz jautājumu, vai izglītības un zinātnes ministre I.Šuplinska ir nodevusi trešajām personām, kas nav IKVD ierēdņi, ziņas par šo Latvijas Universitātes rektora vēlēšanu pārbaudi, paskaidrojam, ka šāda ziņu vai dokumentu nodošana nav notikusi, izņemot uzdevumu došanu Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņiem, kā arī informācijas sniegšanu masu saziņas līdzekļiem.”

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , TwitterYoutube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Madara
Madara

Nu ko , komjauniete Šuplinska , atkal nesmuki samelojies ? Rokas nost no LU !