Sagājusi grīstē vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēma

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) iedzīvotājus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējā nobalsošanā ceturtdien līdz plkst.12 aicina doties tikai uz savu vēlēšanu iecirkni, informēja komisijas pārstāve Līva Laizāne. Viņa skaidroja, ka konstatēti traucējumi vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā, līdz ar to nobalsot citā iecirknī, pašlaik nav iespējams.

Nobalsot savā vēlēšanu iecirknī būs iespējams arī rīt no plkst.10 līdz 16 un vēlēšanu dienā, 25. maijā, no plkst.7 līdz 20.

Iespējamais sistēmas traucējumu iemesls tiek apzināts. Tas, visticamāk, esot saistīts ar naktī uzstādītajiem sistēmas atjauninājumiem.

Par iespējas balsot citā iecirknī atjaunošanu CVK informēs atsevišķi.

Sistēmas traucējumu dēļ šorīt nebija iespējams nobalsot EP vēlēšanās tiem vēlētājiem, kas ieradušies nobalsot iecirkņos, kuros viņi nav reģistrēti, novēroja aģentūra LETA. Šāda situācija novērota gan iecirknī, kas atrodas Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, gan Rīgas Avotu pamatskolā.

CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, iepriekš stāstīja, ka apmēram 15 minūšu laikā balsošana varētu tikt atjaunota.

40.vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs Dāvis Dimants apstiprināja, ka šorīt visā Latvijā nav iespējams nobalsot tiem vēlētājiem, kuri nav mainījuši vēlēšanu iecirkni, bet vēlās balsot jebkurā no iecirkņiem. Šāda situācija ir kopš iecirkņa atvēršanas, proti, vairāk nekā pusstundu, skaidroja Dimants.

Viņš piebilda, ka šāda situācija ir visā Latvijā. Dimants norādīja, ka vakar arī bijuši īslaicīgi pārtraukumi, bet tie nav bijuši ilgāki par 10 līdz 15 minūtēm. Vēlēšanu komisijas darbinieki cilvēkiem iesaka vai nu uzgaidīt, vai arī aicina apmeklēt vēlēšanu iecirkni vēlāk.

Kopumā 2019.gada EP vēlēšanām reģistrēti 1 411 955 balsstiesīgie.

Ceturtdien visi 954 vēlēšanu iecirkņi Latvijā ir atvērti no plkst.9 līdz 12. Nobalsot iepriekš būs iespējams arī piektdien, 24.maijā, no plkst.10 līdz 16. Savukārt vēlēšanu pamatdiena ir sestdiena.

Iepriekš vēlētāji var balsot savā vai citā vēlēšanu iecirknī, ja starp šo iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs balsos ir iespējama tiešsaistes datu apmaiņa. Balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks – vidēji 5-20 minūtes -, kas jāpavada iecirknī, jo vēlēšanu komisija pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas sazināsies ar vēlētāja iecirkni un veiks iecirkņa maiņu, iepriekš skaidroja Centrālā vēlēšanu komisija.

Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID).

Latvijas iedzīvotājiem jāievēl astoņi no kopumā 751 EP deputāta. Jaunais sasaukums strādās no 2019. līdz 2024.gadam.

Uz ievēlēšanu no Latvijas pretendē 16 saraksti un kopumā 246 deputātu kandidāti. Deputātu vietu sadalē nepiedalīsies tie kandidātu saraksti, kuri būs saņēmuši mazāk par 5% vēlētāju balsu.

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti būs zināmi pusnaktī no 26. uz 27.maiju, kad noslēgsies vēlēšanas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Spēka moments
Spēka moments

Varbūt nevajag elektronisku balsošanu tomēr. Īsti jau galā netiekam pat testa režīmā.

Lamata
Lamata

Kur palicis tas mūsu hakeris (uzvārdu aizmirsu ) , kurš sagādāja raizes jeņķiem ? Nopiķot viņam , lai vismaz kāds Latvijā tiek galā ar mūžīgajām IT problēmām. Gan jau viņš izveidos komandu labāku par karstasinīgajiem igauņiem .