Rubesai “Latvenergo” “politsile” pērn ienesusi gandrīz 30 tūkstošus eiro

Eiroparlamenta vēlēšanās neveiksmīgi startējušajai Baibai Rubesai, kura nule zaudēja arī pēdējo politisko „barotavu” – VAS Latvenergo padomes locekļa amatu, šī „sile” pērn ienesusi 29 753 eiro jeb vidēji 2479 eiro mēnesī.

Kā rāda nule publiskotā Rubesas amatpersonas deklarācija, vēl ienesīgāks viņai bijis cits „valstiskais” amats – AS RB Rail valdes priekšsēdētājas postenis, kurā Rubesa, neraugoties uz akcionāru izteikto neuzticību, spēja noturēties līdz pilnvaru beigām pagājušā gada septembrī.

Šajā amatā deviņu mēnešu laikā Rubesa nopelnījusi kopumā 71 578 eiro jeb gandrīz astoņus tūkstošus eiro mēnesī.

Pagaidām nav zināms, kādi bijuši Rubesas ienākumi Latvenergo „silē” šogad, jo pēc atlaišanas no šī amata viņa amata atstāšanas deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā vēl nav iesniegusi.

Kā zināms, atšķirībā no darba RB Rail, kur Rubesai bija jāpilda pietiekami plašs pienākumu loks, viņas amats Latvenergo bija uzskatāms par tipisku „neklātienes darbu” – tāpat kā iepriekš Citadele bankā.

Rubesa amatu Citadele bankas padomē bija ieguvusi 2011. gada oktobrī ar Privatizācijas aģentūras akcionāru sapulces (faktiski – toreizējā ekonomikas ministra, Rubesas tagadējā politiskā partnera Daniela Pavļuta) lēmumu.

Tikai 2013. gadā, divus mēnešus pēc Pietiek aizrādījuma par valsts amatpersonas amatā stāšanās deklarācijas neiesniegšanu, Rubesa bija spiesta atcerēties likumu un šo deklarāciju iesniegt, atklājot, ka pat neierodoties uz Citadele bankas padomes sēdēm, mēnesī par šo “darbu” vidēji saņēmusi vairāk nekā 2000 latu mēnesī.

Arī saistībā ar Latvenergo „sili” Rubesa nekad nav vēlējusies publiski skaidrot, kāds tieši ir viņas ikmēneša pienesums uzņēmumam. Tikmēr Latvenergo vēlas atklāt tikai to, ka „gan Baibas Rubesas, gan citu padomes locekļu darbību nosaka Padomes darbības regulējums saskaņā ar Publiskas personas kapitālu daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu, atbilstoši kuram:

107.pants. Padomes uzdevumi

(1) Padome ir sabiedrības pārraudzības institūcija, kas pārstāv akcionāru intereses sapulču starplaikā un pārrauga valdes darbību.

(2) Padomes uzdevumi ir šādi:

1) ievēlēt un atsaukt valdes locekļus;

2) noteikt valdes locekļu atlīdzību;

3) apstiprināt vidēja termiņa darbības stratēģiju;

4) pastāvīgi uzraudzīt, lai sabiedrības lietas tiktu kārtotas saskaņā ar normatīvo tiesību aktu, sabiedrības statūtu, akcionāru sapulces lēmumu prasībām;

5) izskatīt sabiedrības gada pārskatu, valdes ziņojumu un valdes priekšlikumus par peļņas izlietošanu, sagatavot par tiem padomes ziņojumu un iesniegt tos akcionāru sapulcei;

6) pārstāvēt sabiedrību tiesā visās sabiedrības celtajās prasībās pret valdes locekļiem un valdes locekļu celtajās prasībās pret sabiedrību;

7) apstiprināt darījuma slēgšanu starp sabiedrību un valdes locekli vai revidentu;

8) iepriekš izskatīt visus jautājumus, kas ir akcionāra vai akcionāru sapulces kompetencē vai kas pēc valdes vai padomes locekļu ierosinājuma ieteikti izskatīšanai akcionāru sapulcē, un sniegt atzinumu par tiem;

9) sniegt akcionāram priekšlikumus par sabiedrības darbības uzlabošanu”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ssarkangalvīte
ssarkangalvīte

tante ir pensionāre,nodzērusies vinčikos

Egils
Egils

Šausmone

Ēriks
Ēriks

Tā vecā maita vienmēr ielīdīs kur nāk, neko nedarot, džunguris.