Nemiro aptur valsts atbalstu 134 zaļās enerģijas ražotājiem

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar publisko tirgotāju un sistēmas operatoru jūnijā vairāk nekā 300 obligātā iepirkuma sistēmā esošās elektrostacijās izvērtējusi principiālo elektriskā pieslēguma shēmu atbilstība normatīvo aktu un vadlīniju prasībām. Izvērtējot visas pieslēguma shēmas, 134 komersantu iesniegtās elektrostaciju principiālās elektrisko pieslēgumu shēmas tika atzītas par neatbilstošām noteiktajām prasībām.

“Līdz brīdim, kamēr netiks saņemts elektrostaciju principiālo elektrisko pieslēgumu shēmu precizējums un netiks novērstas neatbilstības, šīm stacijām, kā arī 13 elektrostacijām, kas vispār nav iesniegušas minētās pieslēguma shēmas, apturēts valsts atbalsts. Pēc precizēto dokumentu saņemšanas, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar publisko tirgotāju un sistēmas operatoru atkārtoti izvērtēs iesniegtos precizētos dokumentus,” informējusi ministrija.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) stāstīja, ka 316 pārbaužu rezultātā neatbilstības tika identificētas 134 staciju darbībā, un tām tiks apturēts valsts atbalsts līdz brīdim, kamēr tās nemainīs savu darbību.

“Papildus tam EM pastāvīgi veic staciju nodokļu parādu kontroli, gada pārskatu informācijas analīzi un staciju atbilstības pārbaudi citām normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, kā arī līdz šā gada beigām AS “Enerģijas publiskais tirgotājs” pabeigs visu OIK elektrostaciju visaptverošu auditu,” norādīja Nemiro.

Par OIK atbalstu un Latvenergo pagaidu padomes atkāpšanos: LNT 900 sekundes

Šodien apturējām atbalstu trešdaļai OIK saņemošo staciju. Ar šo, iesniegtajiem likumu grozījumiem ar stingrākiem staciju darbību nosacījumiem, sadales tarifu mazināšanu un vēl daudz plānotajiem procesiem, plānots, ka jau no nākamā gada 1. janvāra būs jūtams elektrības rēķinu samazinājums. Prioritāte vienmēr ir un būs Latvijas iedzīvotājs, un katrs līdz šim pieņemtais lēmums ir bijis un būs sabiedrības interesēs! ⚡️Efektīva valsts atbalsta kontrole ir atslēga konkurētspējīga atjaunojamo energoresursu (AER) tirgus veidošanai. Tika veiktas 316 pārbaudes, kā rezultātā neatbilstības tika identificētas 134 staciju darbībā, un tām tiks apturēts atbalsts līdz brīdim, kamēr tās nemainīs savu darbību. Papildus tam Ekonomikas ministrija pastāvīgi veic staciju nodokļu parādu kontroli, gada pārskatu informācijas analīzi un staciju atbilstības pārbaudi citām normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, kā arī līdz šā gada beigām AS “Enerģijas publiskais tirgotājs” pabeigs visu OIK elektrostaciju visaptverošu auditu.

Gepostet von Ralfs Nemiro am Montag, 1. Juli 2019

EM atgādina, ka pastiprinot OIK saņemošo elektrostaciju kontroli, 2018.gada 10.aprīlī Ministru kabinets apstiprināja izmaiņas normatīvajos aktos, nosakot, ka no šodienas publiskais tirgotājs obligātā iepirkuma ietvaros no elektroenerģijas ražotājiem iepirks tikai saražotās elektroenerģijas pārpalikumu, kas atlicis pēc elektroenerģijas izlietošanas elektrostacijas darbības nodrošināšanai atbilstoši elektrostacijas principiālajai elektriskā pieslēguma shēmai.

Izmaiņas regulējumā tika veiktas ar mērķi veicināt valsts atbalsta, ko sedz visi elektroenerģijas patērētāji, efektīvāku izlietojumu un izmaksu prognozējamību, ko var nodrošināt, ieviešot stingrāku elektrostaciju kontroles mehānismu un, nosakot papildu darbības nosacījumus atbalsta saņemšanai.

Lai to nodrošinātu, elektroenerģijas ražotājam līdz šā gada 1.jūnijam elektrostacijas principālā elektriskā pieslēguma shēma bija jāiesniedz publiskajam tirgotājam, EM un sistēmas operatoram. Elektrostacijas principiālo elektrisko pieslēguma shēmu bija iesnieguši 316 komersanti.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar