Pie procedūru uzlabošanas strādās Aizsardzības ministrija un Nacionālai bruņotie spēki (NBS) sadarbībā ar Iekšlietu ministriju.
Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vadībā otrdien Rīgas pilī notika NDP sēde, kurā skatīta informācija par 7.septembrī Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā nokritušo Krievijas militārās nozīmes bezpilota lidaparātu. NDP uzklausīja Aizsardzības ministrijas un NBS veiktās izmeklēšanas starpziņojumu.
Gaigalavas pagastā 7.septembrī nokrita ar sprāgstvielām aprīkots Krievijas “Shahed” tipa drons, kas bija mērķēts uz Ukrainu, bet nonāca Latvijā. NBS situāciju monitorējuši, taču netika pieņemts lēmums nedz šo dronu notriekt, nedz pacelt gaisā Latvijā dežurējošos NATO iznīcinātājus. Kad drons nokrita, deaktivizēta tā kaujas galviņa, kas sākotnēji nebija eksplodējusi. Pēc NBS vadības paustā, līdz šim iegūtā informācija liecinot, ka drona ielidošana Latvijā nav vērtējama kā atklāta militārā eskalācija pret Latviju.
NDP otrdien vienojās NBS paātrināt militāro spēju turpmāku attīstību un papildus pretgaisa aizsardzības sistēmu izvēršanu NATO Austrumu robežas aizsardzības stiprināšanai.
Padome vienojās, ka Latvijas puse tuvākajā Ziemeļatlantijas Padomes sanāksmē un diskusijās ar sabiedrotajiem aktualizēs nepieciešamību paātrināti īstenot NATO modernu pretgaisa aizsardzības sistēmu un spēju rotācijas klātbūtni NATO Austrumu flangā atbilstoši NATO samitos lemtajam.
Pēc NDP sēdes izplatītajā paziņojumā akcentēts, ka turpinās Krievijas īstenotā karadarbība Ukrainā, kurā tiek plaši izmantoti bezpilota lidaparāti, tāpēc nevar izslēgt potenciālu turpmāku incidentu iespēju. “Latvijas iedzīvotāji ir aicināti saglabāt modrību, atbilstoši ziņojot valsts tiesībaizsardzības iestādēm un kompetentajām institūcijām,” teikts paziņojumā.
Padziļinātas incidenta izmeklēšanas secinājumu izvērtēšana plānota nākamajā NDP sēdē.
NDP vada Valsts prezidents, kurš sasauc padomes sēdes. NDP locekļi pēc amata ir:
- Valsts prezidents;
- Saeimas priekšsēdētājs;
- Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs;
- Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs;
- Ministru prezidents;
- aizsardzības ministrs;
- ārlietu ministrs;
- iekšlietu ministrs;
- padomes sēdēs ir tiesības piedalīties ģenerālprokuroram.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!