Lembergs: Cerība šajā Saeimā izveidot valdību ir stipri minimāla

Lembergs

Šajā Saeimas sasaukumā cerība izveidot valdību ir “stipri minimāla”. Un, pat ja to izdosies izveidot, tad ne uz ilgu laiku.

intervijā laikrakstam “Diena” teica Ventspils mērs, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sadarbības partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes loceklis Aivars Lembergs.

Kā iemeslus, kāpēc valdības izveidošana varētu būt īpaši sarežģīta, Lembergs min Saeimā ievēlēto partiju atšķirīgās intereses, kā arī politiķu vēlmi ilgstoši turēt ļaunu prātu par katru sīku aizvainojumu no konkurenta puses. “Tie, kas slimo ar šādu ļauna prāta turēšanu, nevar gūt panākumus politikā,” uzskata Ventspils mērs.

“Nu, lūk, šāda attieksme, protams, uzliek lielu zīmogu visam šim stāstam. Cerība [šajā Saeimā izveidot valdību], es domāju, ir stipri minimāla. Pat ja ko izveidos, tad ne uz ilgu laiku,” savās pārdomās dalās Lembergs.

Politiķis apgalvo, ka pats nepiedalās valdības veidošanas sarunās, bet, protams, seko tām līdzi.

Intervijā “Dienai” Lembergs arī kritizē politiskos spēkus, kuri šajā Saeimas sasaukumā ir jaunpienācēji, norādot, ka tos diktē sponsori. Piemēram, Jauno konservatīvo partiju, pēc Lemberga teiktā, sponsorē Šveices uzņēmējs un advokāts Rūdolfs Meroni, ar kuru Lembergam ir ilgstošs konflikts, savukārt “KPV LV” sponsorējot kāds oligarhs, kura vārdu gan Ventspils mērs nemin.

Sevi Lembergs pie oligarhiem nepieskaita, jo, viņaprāt, “oligarhs ir tikai tas, kas nav oficiāls politiķis”. Pēc Ventspils mēra domām, aktuālie oligarhi, kuri ietekmē procesus Latvijā, ir ne tikai Meroni, bet arī uzņēmējs Olafs Berķis, nupat aizturētais un apcietinātais uzņēmējs Māris Martinsons un citi.

“No latviešiem ietekmīgākais neapšaubāmi ir Martinsons. Es viņam neko nepārmetu, viņš pareizi visu dara, darbojas pa pilnu spektru – viņam ir savi ietekmes aģenti ZZS, nacionāļos, “Jaunajā Vienotībā”, “Attīstībai/Par!”, arī pie jaunajiem komunistiem jeb bordāniešiem un arī pie Kaimiņa. Līdz ar to viņam ir vislielākais ietekmes areāls,” intervijā “Dienai” norāda Lembergs.

Taujāts par ZZS nākotnes izredzēm, Ventspils mērs norāda uz vairākām kļūdām, kuras politiskais spēks esot pieļāvis priekšvēlēšanu periodā. Viena no šādām kļūdām esot bijusi Ministru prezidenta Māra Kučinska pozicionēšana par ZZS “politisko seju”, otra – sevis nosaukšana par čempioniem. Tomēr Lembergs domā, ka “ZZS vēl var mobilizēties”.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Diena

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
vēlētājsiespējams
vēlētājsiespējams

Tauta pateica nē vinķelparādniekiem!
Prezidenta kungs, ja valsts pilntiesīgie pilsoņi-vēlētāji ir SKAIDRI pateikuši- NĒ, visvairāk izsvītrojot Vinķeli un Parādnieku no vēlēšanu listēm , bet Kariņš,kurš vispār nemaz nepiedalījās Saeimas vēlēšanās, un izdomā pats sevi ”nominēt”par premjera kandidātu un šis Kariņš,kurš ienāak no nezkuras Vienotības un ,sāk veidot savu ministru komandu no vēlēšanās visvairāaak izsvītrotajiem,un kuri nav Saeimasdeputāti ,tad rodas jautāaajums:KAS NOTIEK LATVIJā !!!!!!!!!!!!!!!!iLaikam tautai ir tikai viena izeja -vainīgos, kas to pieļauj , sūdzēt EiropasSavienības tiesās

Lamata
Lamata

Jāpiekrīt Lembergam. Pat, ja valdību izdosies izveidot, tas nebūs uz ilgu laiku.

ezītis
ezītis

zaļais žakets spožs kā sūnu ķerpis meža ielokā silta,tīra lietutiņa…
28 gadus shēmot, radīt shēmotāju impēriju , budžetu,solidaritātes nodokli nogremdēt, vairot atkarību
slimībām un nabadzības valstij piederīgos bērnus,jauniešus ,nodokļu maksātājus