Latvijā atkal izsludina ārkārtējo situāciju; ierobežojumi vēl skarbāki

Krišjānis Kariņš

Lai ierobežotu strauju Covid-19 izplatību, no pirmdienas, 9.novermba, Latvijā izsludina ārkārtējo situāciju, un būs spēkā jauni stingrāki ierobežojumi, un iedzīvotājiem būs pieejami tie klātienes pakalpojumi, kuri ir īpaši svarīgi veselīgai un drošai sadzīvei un kuru pieejamība nav atliekama, sabiedriskās ēdināšanas vietas drīkst izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai, tiek atcelti un aizliegti publiskie pasākumi klātienē (piemēram, teātri, koncerti).

Valdība vienojās izsludināt ārkārtējo situāciju no 9.novembra līdz 6.decembrim, paziņojumā medijiem informēja Valsts kanceleja.

Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem  paredzēts naudas sods fiziskajai personai līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai – līdz 5000 eiro.

Izprotot ārkārtējās situācijas pasākumu ietekmi uz ekonomiku un sabiedrību kopumā, vienlaikus tiek strādāts pie atbalsta mehānismu izstrādes darba devējiem, darba ņēmējiem un tām iedzīvotāju grupām, kuras visvairāk skar vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumi.

No nākamās nedēļas iedzīvotājiem būs pieejami tie klātienes pakalpojumi, kuri ir īpaši svarīgi veselīgai un drošai sadzīvei un kuru pieejamība nav atliekama.  

Pulcēšanās, izklaide, atpūta, sports un sabiedriskā ēdināšana

Tiek atcelti un aizliegti publiskie pasākumi klātienē (piemēram, teātri, koncerti).

Pulcēties privātos pasākumos var ne vairāk kā 10 cilvēki un ne vairāk kā divas mājsaimniecības vienlaicīgi.

Sapulcēs, gājienos un piketos ārā var pulcēties līdz 50 cilvēkiem.

Bērēs var piedalīties vairāk nekā divas mājsaimniecības, nepārsniedzot 10 cilvēkus (neieskaitot cilvēkus, kas nodrošina bēru norisi).

Nenotiek izklaides pasākumi, piemēram diskotēkas. Slēgtas ir spēļu zāles un bāri, tāpat nestrādā slidotavas, bērnu viesību organizēšanas vietas, izklaides un atrakciju centri, batutu parki, bērnu rotaļu laukumi un pieskatīšanas istabas (tai skaitā tirdzniecības centros).

Nestrādā arī ūdens izklaides un atrakciju centri, pirtis un SPA.

Dabas takas ir pieejamas individuālai atpūtai un strādā arī muzeji, izstādes, bibliotēkas un citas kultūrvietas. Pasākumi šajās vietās nenotiek.

Nenotiek sporta pasākumi – sacensības, paraugdemonstrējumi, šovi un u.tml. Sporta treniņos ārā vienkopus pulcējas ne vairāk kā 10 personas, neskaitot treneri. Ģērbtuves nedrīkst izmantot. Iekštelpās var trenēties tikai individuāli – treneris un viens klients vai arī treneris un cilvēki no vienas mājsaimniecības. Uz vienu personu ir ne mazāk kā 10 kavdrātmetru no kopējās iekštelpas platības. Darba laiks porta pasākumu vietām un sporta klubiem ir līdz 22.00.

Bez skatītājiem notiek starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības pieaugušo izlašu sportistiem un komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai pilngadīgi profesionāli sportisti.

Sabiedriskās ēdināšanas vietas drīkst izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai, izņemot izglītības iestādēs, darbavietās un lidostā “Rīga”.

Pakalpojumu pieejamība, tirdzniecības vietas un darba laiks

Valsts un pašvaldību iestādēs pakalpojumi tiek nodrošināti attālināti vai pēc pieraksta.

Nestrādā skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumu sniedzēji, taču pieejami frizieru pakalpojumi pēc iepriekšēja pieraksta un ievērojot 2 metru distanci starp klientiem.

Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros strādā tikai pārtikas veikali, aptiekas, veterinārās aptiekas, dzīvnieku barības veikali, grāmatnīcas, preses tirdzniecības vietas, optikas veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, telekomunikāciju preču pakalpojumu vietas.

Tirdzniecības vietās jānodrošina 10 kvadrātmetri uz vienu apmeklētāju un jāvalkā maska.

Maska jāvalkā arī atklātā tirgus teritorijā un ielu tirdzniecības vietās.

Tirdzniecības centri – ēkas, kas iekārtotas pastāvīgai un sistemātiskai tirdzniecībai ar kopējo tirdzniecībai atvēlēto platību vismaz 10 000 kvadrātmetru vai kurās atsevišķās tirdzniecības vietās darbojas vismaz 10 tirdzniecības dalībnieki vai pakalpojuma sniedzēji.

No 6.00 – 20.00 ir saīsināts darba laiks kultūras pasākumu vietām (var apmeklēt tikai individuāli) un izstādēm, baznīcām u.c. reliģiskām darbības veikšanas vietām.

Izglītība un regulējums citās nozarēs

Mācību process klātienē notiek 1.-6. klasēs. Strādā pirmskolas izglītības, speciālās izglītības iestādes un bērnudārzi.

Attālināti mācās 7.-12. klases, kā arī studenti un pieaugušie profesionālajā pilnveidē un tālākizglītībā, izņemot praktiskās nodarbības.

Klātienē nenotiek bērnu nometnes, interešu izglītība, profesionālās ievirzes izglītības programmas un amatiermākslas un citu māksliniecisko kolektīvu mēģinājumi, izņemot individuālas nodarbības un, ja cilvēki ir no vienas mājsaimniecības.

Papildu regulējums ārkārtējās situācijas laikā ir arī tiesvedības procesu organizēšanai, bāriņtiesu darbam, sociālās aprūpes institūcijām un sociālo pakalpojumu sniedzējiem, kas sniedz sociālos pakalpojumus ar pilnu vai daļēju izmitināšanu, ieslodzījuma vietām,  virsstundu darbam u.c.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš
Skolnieciņš

Ārkārtējā stāvokļa laiks ir grūts un smags katram no mums. Latvijā pašlaik ir ārkārtas stāvoklis kovid-19 sērgas dēļ. Diemžēl kovid-19 sērga turpinās. Koronavīruss negrib padoties. Par spīti grūtībām mūsu dzīvēs, nezaudēsim cerību un sirds gaismu sevī. Būsim atbildīgi par sevi un saviem tuvajiem. Ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Apzinīgi lietosim sejas maskas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Regulāri mazgāsim rokas ar ziepēm. Iedegsim uz palodzes zaļu svecīti par godu Dabas Mātei – mūsu radītājai. Dabas Māte mūs ir radījusi tādus kādi mēs esam. Būsim pateicīgi Dabas Mātei par dzīvību, kuru Dabas Māte ir sniegusi katram no mums. Lūgsim… lasīt vēl »

no malas skatoties
no malas skatoties

Ierobežojumi skarbāki, bet 3. autobusā braucošie okupantu dzemdētie salašņas no Bolderājas spļauj valdības rīkojumiem virsū nelietojot sejas aizsargmaskas.

reņģe
reņģe

Vispārēja tiesību un brīvību ierobežošana statistiski nepamatotu medicīnisku indikāciju vārdā (slimnīcas kolapsē no 200 !!! hospitalizētajiem slimniekiem), nesaprotami un nepamatoti ierobežojumi, bez plāna un nolūka, nekontrolēta valsts aizdevumu ņemšana un to sadale šaurā lokā, valsts iedzīvotāju grūšana parādos uz ilgiem gadiem, runas brīvības kontrole, patiesības ministrijas de-fakto ieviešana, izglītības sistēmas demontāža, komendantstunda (vīruss ālējas naktīs), sodi, kontrole, visiem baidīties, nevienam nesarunāties! Precīzākais valstiskās sistēmas apzīmējums “medicīniskais fašisms”.

tautas daļa
tautas daļa

Galvenais ir vispirms paziņot kādi būs sodi par neievērošanu un nevis īsi un kodolīgi pa punktiem visus ierobežojumus uzskaitīt, nu un ideālākajā variantā arī paskaidrot kādēļ tieši tādi ierobežojumi un ko to ievērošana dos.

Pieticība
Pieticība

Tik tā tas viss ir neadekva’ti maigi…. bet varbūt pasargas vairākumu un ar to arī jāpietiek

Derdz
Derdz

KĀ KĀPĒC TĀPĒC KA COVID PANDĒMIJA IR TAD KAITIGA, KAD VIĻŅI PARĀDĀS, TĀDĒĻ ARI IZSLUDINA ĀRKĀRTĒJU STĀVOKLI, JO LAIKA PERIODS STARP ĀRKĀRTAS STAVOKLIEM NESKAITĪJĀS KĀ KAITIGA UN NEVIENS NESLIMOJA.

Baņuta
Baņuta

Es nesaprotu vienu , kāpēc valdība uz to nerēģēja agrāk ar stingrākiem noteikumiem , jo zināja ka rudenī atgriezīsies covid-19 vēl ar smagākam sekām , kā’pēc ?